Naposledy to prokázal o uplynulém víkendu v Hovězí na Vsetínsku, když suverénně ovládl klání v pojídání jitrnic na Kateřinském jarmarku. V desetiminutovém limitu jich pozřel třináct a půl. O šest více než druhý nejlepší v pořadí. „V Hovězí jsem soutěžil už potřetí. Byla to jedna z letošních posledních soutěží," řekl po svém triumfu Jaroslav Němec.

Podle vlastních slov stihne za jediný rok objet i dvě desítky soutěží, které mají co dočinění s jídlem a jeho rychlou konzumací. Vybíravý není. Spořádá jitrnice, steaky, bramboráky, šišky s mákem, ovocné knedlíky nebo třeba těstoviny. „Začal jsem asi před osmi lety a přiznám se, že začátky nebyly nijak slavné," netají devětatřicetiletý Jaroslav Němec.

Postupem času se ale vypracoval mezi elitu. „Jedlíků, jako jsem já, je samozřejmě více. Potkáváme se na soutěžích. A to je dobře. Alespoň se vzájemně více vyhecujeme," říká muž z Vysočiny.

Jeho netradiční koníček jej dostal už i do televizní soutěže Československo má talent. Úspěšně se probojoval castingem a postoupil až do soutěžního kola do Národního divadla v Praze. Na zaujmutí poroty a diváků dostal dvě minuty. „Musel jsem vymyslet nějakou zajímavost. Proto jsem zkombinoval několik potravin. Jedl jsem nejprve perník, poté párky a navrch ještě banány. To vše jsem zakončil dvěma půllitrovými jogurty," vypočítává Jaroslav Němec.

Na postup do finálové části soutěže to sice nestačilo, ale co do kurióznosti Jaroslav Němec uvedenou kombinaci jídla prozatím nepřekonal. Nejnáročnější klání bylo podle něj v Soběsukách na Plzeňsku. „V časovém limitu pěti minut jsme měli sníst co největší množství hovězích steaků. Dostal jsem jich do sebe necelé kilo," vzpomíná jedlík.

Jak ale dodává, má i své hranice, které nehodlá překročit. „Třeba živé brouky. Ty bych do úst nevzal," kroutí rezolutně hlavou Jaroslav Němec.

Jeho postoj k jídlu možná ovlivnilo i získané vzdělání. Maxijedlík z Vysočiny je totiž vyučený kuchař. V oboru sice nyní nepracuje, živí se jako skladník, ale návrat do kuchyně nezavrhuje. „Možná to zase zkusím. Vaření se dneska znovu stává atraktivním," zamýšlí se Jaroslav Němec.

A jaký je jeho recept na úspěch v soutěžích jedlíků? Prý v tom není žádné tajemství. „V žádném případě není dobré před soutěží hladovět. Když se soutěží dopoledne, dám ráno alespoň krajíc chleba. Velmi důležité jsou také tekutiny. Pokud je soutěž až večer, klidně si dám normální oběd," říká Jaroslav Němec.

Související Soutěž jedlíků vyhrál Jaroslav Němec. Za 10 minut spořádal třináct jitrnic