Pod bublající kotel přiložila před několika dny radnice. Podle informací Valašského deníku se sice vedení obce rozhodlo spolu se školskou komisí situaci kolem ředitele školy zabývat a řešit. Na jednání jej ale nepozvali.

Obyvatelé Janové se obávají, že spory mohou vyústit až ve zrušení školy. „Je to nebezpečné zvlášť v této době, kdy se připravují zápisy do školy. Už jsem od některých lidí slyšel, že se budou rozmýšlet, zda dítě nepřihlásí rovnou do města. To může skončit až uzavřením školy. A to by byla velká škoda. Radnice musí tuto záležitost urychleně a hlavně otevřeně řešit," vyjádřil se Janovjan Aleš Grygara.

Shodný názor zastává také Janovjanka Zlaťa Svobodová. „Všechno vím zatím jenom z doslechu. Radnice nic neříká, a dává tak prostor pro všelijaké spekulace," posteskla si žena, která v janovské škole vede výtvarný kroužek,

Také ona se dozvěděla, že s vedením výtvarného kroužku končí. „Prý už mají dokonce za mě náhradu. Škoda že mi to z radnice zatím nikdo neřekl. Je to divné," pozastavila se nad situací Svobodová.

Ředitel školy Valašskému deníku řekl, že situace je pro něj stále nejasná. A to i přesto, že od starosty Janové Karla Eliáše tento týden v úterý obdržel návrh na odvolání.

„Velice mě mrzí, že jsem nebyl přizván k jednání školské rady s rodiči a starostou vesnice, i když jsem o to vedení radnice žádal," posteskl si Michal Lucbauer. Rodiče podle něj na jednání v zastoupení školské rady prezentovali nespokojenost s vedením školy. „K jejich názorům jsem se nemohl na místě vyjádřit. Věřím ale v to, že malí Janovjánci nakonec budou dál navštěvovat svou školu a v Janové zůstane zachována kultura i vzdělání," vyjádřil se ředitel Mateřské a Základní školy Janová Michal Lucbauer.

Zatímco ve vesnici se o problému živě diskutuje, starosta dědiny i předsedkyně školské komise mlčí. A to i přesto, že po dědině se šíří zvěsti, že na místo ředitele se za pomoci radnice a školské komise chce dostat někdo jiný.

„Nebudu se k tomu vyjadřovat. Jen doufám, že jména těch, kteří se redakci vyjádří, v článku uvedete," reagoval na žádost redakce o poskytnutí informací k dění kolem janovské školy Karel Eliáš.

Odmítavě pak odpovídala na dotazy Valašského deníku také šéfka vesnické školské komise Daniela Mikulcová. Také ona nechtěla situaci komentovat. „Nezlobte se, ale nebudu o tom mluvit," bylo jediné, co se redakce Valašského deníku od předsedkyně komise dověděla.