S čerstvě vyžehlenými vlasy a slavnostně nalíčená postává Jana v šatně. Chvílemi se usmívá, záhy zvážní a rozhlíží se kolem.

Na některé otázky si dává více času. Zdá se, jakoby postupně během rozhovoru získávala od dění kolem soutěže větší odstup. „Kamarádky se rozhodly na soutěž přihlásit. Tak jsem šla s nimi, že si to také zkusím,“ prozrazuje čtrnáctiletá dívka, která má s vystupováním na veřejnosti už pár zkušeností.

Pravidelně zpívá s folklorním souborem Valach a navštěvuje také dramatatický kroužek. Přesto ji samotná soutěž poněkud překvapila. „Myslela jsem, že tyto soutěže jsou jednoduché. Něco řeknete, projdete se. Ale stojí to mnohem více úsilí,“ říká dívka z Valašské Bystřice.

Nejvíce času jí prý zabralo vymyslet kostým na módní přehlídku. „Nejprve jsem se chtěla přestrojit za svou oblíbenou zpěvačku Selenu Gomez, ale nakonec jsem se rozhodla představovat Harryho Pottera a Hermionu,“ objasňuje Jana.

Že se změna kostýmu nakonec vyplatila, potvrzuje skutečnost, že v této disciplíně byla podle mnohých diváků v sále rozhodně nejlepší.

Také volnou disciplínu původně plánovala jinou. „Nejdříve jsem chtěla vystupovat se svým psem, ale na zkoušce se bál zrcadel, tak jsem se rozhodla, že budu raději zpívat. Od rána však chraptím, tak mám z toho strach,“ obává se.

Zvířata hrají v jejím životě významnou roly. Kromě psa má ráda také například koně, kterým se věnuje.

„Původně jsem chtěla jít na veterinární školu, ale teď nevím. Každopádně na otázky týkající se mé budoucí profese jsem už trochu alergická,“ přiznává upřímně. Upřímnost a bezprostřednost projeví i v odpovědi na otázku, jak se jí líbí její líčení. „Moc ne. Já bych se tak nenalíčila,“ říká.

Z účasti v soutěži má podle Jany největší radost hlavně její maminka. „Je nadšená. Ostatním je to spíš jedno,“ uzavírá účastnice soutěže.

Čtěte také:

V Rožnově vyhlásili dívku roku