V úvodním vytrvalostním závodu obsadil padesáté místo. O lepší umístění ho připravily čtyři minely na střelnici.

V následujícím sprintu už byl rodák z Velkých Karlovic úspěšnější. Vybojoval v něm 27. příčku. V tomto závodu se vydal pouze na jedno trestné kolo. Tento třetí nejlepší výsledek v kariéře ve Světovém poháru mu zajistil první letošní body. Na konto si jich připsal 14.

,,Na trati i střelnici mi byla zima. Měl jsem problém vůbec rozhýbat prst na spoušti. Naštěstí jsem udělal jenom jednu chybu. A to ještě úplně zbytečnou,“ mrzelo Štvrteckého i jedno zaváhání.

V Östersundu se konal ještě jeden sprint. V něm biatlonista z Valašska skončil na třiačtyřicáté pozici.

,,Druhý sprint se konal v patnáctistupňovém mrazu. Dařilo se mi v něm na střelnici, kde jsem minul pouze jeden terč. Na trati jsem se však trápil. Od začátku jsem se nemohl dostat do tempa. Zvedl jsem se až v posledním kole. V něm jsem měl devatenáctý běžecký čas. Celkově jsem ovšem zajel až jednapadesátý běžecký čas a to tentokrát na body nestačilo,“ konstatoval mírně zklamaný Jakub Štvrtecký.

Ani v následujícím stíhacím závodu se neprosadil. V něm se sice dlouho držel na hraně bodového zisku vyhrazeného čtyřiceti nejlepším biatlonistům, ovšem díky pokažené střelbě dojel do cíle až na čtyřiapadesáté pozici. Ve druhé střelbě vstoje dokonce netrefil ani jeden terč.

Biatlonista z Velkých Karlovic se ve Švédsku společně s Michalem Krčmářem, Adamem Václavíkem a Mikulášem Karlíkem představil také v závodu štafet. Česko v něm skončilo na 11. místě.