V seriálu zveřejňujeme archivní snímky z obcí Valašska (ale i z různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení atd.) z let 1918 až 2000.

V dnešním díle se podíváme do Vidče

 
Každý pátek se v našich novinách setkáte se starými fotografiemi a vzpomínkami obyčejných lidí. Seriál přinese zajímavé sondy do minulosti našeho státu.

Chcete-li do něj přispět i vy, ozvěte se. Vyzýváme zastupitele, spolky, zájmová sdružení, kluby a další organizace, aby poslali své snímky a pár řádků vzpomínek. Na první dožínky, stavbu kina v akci Z, frontu na toaletní papír, ale třeba také osvobození obce od okupantů či starou hasičskou stříkačku s pradědečky v přilbách s ozdobnými ratolestmi. 

Máte doma také zajímavé snímky z našeho regionu z těchto let? Pošlete nám je na redakce.valassky@denik.cz

Vidče leží čtyři kilometry jihozápadně od Rožnova pod Radhoštěm, mezi Moravskoslezskými Beskydami a Vsetínskými vrchy. Název obce Vidče se psal v nejstarších listinách Vitče, podle osobního jména Vítek. Rozkládá se na ploše 1179 hektarů, krajinu tvoří většinou pastviny, v menší míře pak pole. Vidče se řadí k nejstarším obcím v regionu, první písemná zmínka o Vidčích je z roku 1310 za Bohuslava z Krásna. Byla to převážně pasekářská obec, těžil se tady také vápenec a železná ruda, zejména v 18. století. Vidče se tedy se tedy společně s městy Zubří a Rožnov řadí k nejstarším sídlům na Rožnovsku. (Autor: Milena Dudová, místostarostka obce Vidče)