Poté, co jim cestování přes tři roky komplikovala stavba silnice I/57, mohli konečně uhánět z Jablůnky do Vsetína ve čtyřech pruzích.

Rychlejší jízdy si ale šoféři neužili dlouho. Vlastně jen pár dní. Pak se jim kvůli stavbě kanalizace uzavřela Jablůnka. To by nebylo tak hrozné. V místě odbočky na objízdnou trasu se ale kvůli úzkému mostku tvoří kolony. A ty jsou až několik kilometrů dlouhé.

„Je to šílené. Ráno to ještě jde, ale v průběhu dne, když se doprava zahustí, se provoz na silnici do Vsetína ochromí,“ postěžovala si Hana Zubíková z Rožnova pod Radhoštěm.

A zapravdu jí dávají další řidiči. „Nákladní vozy se na úzký most dostávají dost složitě. Musejí si najet do druhého pruhu, a tím zablokují cestu autům jedoucím z druhé strany. V obou směrech se doprava značně zbrzdí, a to nemluvím o tom, když spadnou závory,“ popsal situaci na silnici Radim Churavý z Valašského Meziříčí.

Starosta Jablůnky Čeněk Hajný o problémech ví. „Výjimečné nejsou v tomto úseku ani havárie. Už několikrát tady museli dopravu řídit policisté,“ řekl Hajný,

Jeho slova potvrdila mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová. „Naposledy tam museli kolegové vyjet minulý čtvrtek, a to kvůli kolizi polského kamionu,“ vylíčila Brousilová.

Dobrou zprávou je, že uzávěra Jablůnky potrvá jen do konce října. Poté si budou moci šoféři oddechnout. Ale jen na rok, než se začne stavět druhá část rychlostní silnice I/57, tentokrát mezi Jablůnkou a Bystřičkou. „Nevím, jestli se mám těšit na novou cestu, nebo děsit toho, že než ji postaví, bude se jízda mezi obcemi podobat projížďce peklem,“ povzdechl si David Koutný ze Vsetína.