Neprošel ani návrh Karla Gardaše (Zdravý Rožnov), který chtěl možnosti bezplatně parkovat zbavit alespoň zastupitele. „V centru města jsou placená parkoviště. Všichni občané mají nárok zde zaparkovat. Ne jen vyčlenění zaměstnanci a zastupitelé, kteří dokonce podepsali etický kodex, že se nebudou zvýhodňovat," řekl Ivo Jelínek.

Jedná se zejména o parkoviště na ulici Bayerova, kde je čtyřiadvacet parkovacích míst. Městský úřad vydal na základě svého platného řádu zhruba pět desítek karet, které opravňují držitele odstavit zde vůz bezplatně. „Každý zaměstnavatel se o své zaměstnance stará a vytváří mu nějaké podmínky. I pro parkování," reagoval místostarosta Rožnova Václav Mikušek (KDU-ČSL).

Zdůraznil, že podnět opozičního zastupitele není vedení města lhostejný. „Diskutovali jsme to už dříve. Nebylo to tak, že bychom si řekli – podal to Jelínek, tak to hodíme do koše," ubezpečil místostarosta. Vysvětlil, že k parkovacím kartám se neváže žádné konkrétní vyhrazené místo. Šanci zaparkovat tak má ten, kdo přijede dřív.

Karel Gardaš navrhl, aby se odebrání karet netýkalo úředníků města, ale pouze zastupitelů. Parkovací karta byla vydána jen čtyřem z celkového počtu jedenadvaceti. Václav Mikušek poznamenal, že zastupitelé, kteří jedou do města za pracovními povinnostmi, by mohli mít možnost bezplatně parkovat. „Předpokládám, že zastupitelé jsou zároveň občané města. Tudíž je zbytečné, aby tady přijížděli," opáčil Karel Gardaš.

Jiří Brož (TOP 09) následně navrhl své „únikové" řešení, aby se čtyři zastupitelé – držitelé karty – této dobrovolně vzdali. „Já jsem kartičku měla a nikdy ji nevyužila. Už jsem ji odevzdala tajemníkovi města," reagovala jedna ze čtveřice Lenka Vičarová (SNK). „Já jsem také jeden z těch černých, kteří kartičku mají. Získal jsem ji naprosto legálně, protože taková byla vyhláška. Myslím, že zastupitelé by mohli mít volné parkování a vyhrazuji si, pane Jelínku, abyste vy mě školil z morálního kodexu," obrátil se pak k navrhovateli Lubor Kmenta (ČSSD).

Následné hlasování pak vyznělo jednoznačně. Neprošel žádný z návrhů, parkovací karty tedy úředníkům i zastupitelům zůstanou.