Začátek obou přednášek je naplánovaný na 17 hodin, první se koná 7. prosince na vsetínském zámku, druhá o den později v meziříčském zámku Kinských.

Sušení bylo až do 30. let 20. století jedním z hlavních způsobu uchování ovocné úrody nejen na Valašsku. V následujících desetiletích pak sice tradiční dřevěné sušírny postupně zanikaly, mnohé z nich se ale dochovaly dodnes a stále více lidí se k nim postupně navrací.

Pohled do vánoční instalace v zámku Lešná u Valašského Meziříčí.
V zajetí třpytu skleněných ozdob. Záplava vánočních baněk vás dostane

Ivana Spitzer Ostřanská Vás seznámí posluchače s historií i současností sušení ovoce zejména v oblasti Horního Vsacka.

„Řekneme si o jeho významu pro naše předky, důvodech, proč došlo k jeho postupnému zániku, i současném znovuoživování této dříve zcela nezbytné metody zpracování ovocné úrody,“ nastínila Ostřanská.

S manželem Lukášem Spitzerem se věnuje výzkumu tradičního sušení ovoce od roku 2016. Součástí jejich projektu je mimo jiné také záchrana starých sušáren, kterým by jinak hrozila demolice.

„Jednu z nich převezli a znovu postavili na svém pozemku v halenkovském údolí Lušová. Její přednáška tedy vychází z bohatých osobních zkušeností i cenných informací od zkušených pamětníků,“ doplnil Jiří Koňařík z Muzea regionu Valašsko.