Pro ocenění si přišli jednotlivci i týmy v kategoriích mládeže, dospělých či handicapovaných sportovců, trenéři, fotbalová osobnost a také hvězda Deníku, kterou svým hlasováním zvolili čtenáři Valašského deníku. Nejvíce hlasů získal vzpěrač Jiří Orság z TJ Sokol Karolinka a obhájil loňské prvenství v čtenářské anketě.

Jiří Orság získal cenu také v kategorii dospělých. Jedním z jeho loňských úspěchů je například překonání jedenáct let starého českého rekordu v nadhozu, který nově ustanovil na 246 kilogramů.

Úspěšný valašský vzpěrač se kvůli účasti na soustředění v Nymburku nemohl včerejšího ceremoniálu zúčastnit, cenu proto převzala jeho maminka Alena Orságová.

S úsměvem si „posteskla“, že syna doma příliš nevidí. „Kvůli tréninkům a závodům je často v Praze nebo někde po světě. Prvního dubna jej čeká mistrovství Evropy v Bukurešti,“ řekla Alena Orságová.

V kategorii handicapovaných sportovců ocenění převzala Miroslava Obrová ze Vsetína. Čtvrtým rokem se věnuje atletice vozíčkářů, konkrétně vrhu koulí, hodu oštěpem a diskem. „Trénuji alespoň čtyřikrát týdně. Dvakrát týdně jezdím do Ostravy, protože Vsetín nemá atletický klub. A dvakrát týdně jsem v posilovně,“ prozradila sportovkyně. Netajila, že by ji lákala účast na příští olympiádě. „Uvažuji o tom, ale chce to ještě hodně práce,“ řekla.

Nejmladší oceněnou byla včera teprve osmiletá talentovaná vsetínská šachistka a mistryně republiky Amálie Zádrapová. „Trénuju každý den s taťkou, když přijdu ze školy. Baví mě to. Většinou to vypadá tak, že řešíme různé úlohy v učebnicích,“ prozradila Amálka.

Do valašské Síně slávy vstoupila včera za potlesku publika vsetínská šachová legenda Eduard Vítek, který už za tři týdny oslaví 90. narozeniny. Aktivní hráč a později funkcionář, který si královskou hru velmi oblíbil, vzkázal všem sportovcům jediné: „Aby stále více trénovali a podle toho také dosahovali výsledků.“

Včerejší slavnostní večer pořádalo Okresní sdružení České unie sportu ve Vsetíně ve spolupráci s firmou Sport Action. Udílení cen zpříjemnilo pěvecké vystoupení sólistky Orchestru Jaroslava Ježka Johanky Jeřábkové, show artisty Marcela Wolfa, předvedly se sportovní gymnastky TJ Sokol Vsetín a vystoupil také nejrychlejší žonglér světa Rudolf Janečka.