Do síně slávy vstoupil in memoriam trenér tenisových nadějí Radek Hnízdil.
Michal Burda

Pro ocenění si přišli jednotlivci i týmy v kategoriích mládeže, dospělých či handicapovaných sportovců, trenéři, fotbalová osobnost a také hvězda Deníku, kterou svým hlasováním zvolili čtenáři Valašského deníku.

DVANÁCT KATEGORIÍ

Nejvíce hlasů od nich už potřetí v řadě získal vzpěrač a rekordman Jiří Orság z TJ Sokol Karolinka. K jeho největším loňským úspěchům patří dvě stříbrné medaile z mistrovství Evropy v Bukurešti 2018 v nadhozu výkonem 236 kilogramů a ve dvojboji výkonem 417 kilogramů.

V kategorii handicapovaných sportovců ocenění převzala Miroslava Obrová ze Vsetína, loňská vítězka Českého poháru, držitelka několika medailí z mezinárodního Mistrovství České republiky a světových soutěží a pokořitelka českých rekordů v hodu diskem a oštěpem. Atletice vozíčkářů, konkrétně vrhu koulí, hodu oštěpem a diskem se věnuje pátým rokem, v současné době bojuje o účast na příští paralympiádě.

„Potřebné limity už mám splněné, záležet už bude jen na kvótách předepsaných svazem,“ prozradila včera zaplněnému sálu domu kultury.

Kategorii Masters ovládla Eva Maliňáková, jejíž specializací jsou orientační závody horských kol. Vloni vyhrála Český pohár, posbírala také čtyři druhá místa na Mistrovství světa v Budapešti.

„Brala bych samozřejmě i to zlato, ale aspoň mám motivaci jezdit dál,“ komentovala s úsměvem Eva Maliňáková. Prozradila, že její oblíbený tréninkový okruh vede po valašských kopcích.

TEŠÍ SE DO MOSKVY

V kategorii Jednotlivec dospělí si pro ocenění přišel loňský mistr světa v tradičním karate, svěřenec trenéra Radka Kleibla, Martin Káčer z SKP Vsetín. Světového prvenství dosáhl na šampionátu v Kanadě v disciplíně fukugo. „Fukugo je kombinovaná disciplína, nejprve předepsaná kata, poté následuje zápas,“ vysvětlil publiku.

V současné době se soustředí mimo jiné na nadcházející evropský šampionát v Rusku. „Bude to v Moskvě. V Rusku jsem ještě nebyl, toto bude další příležitost vycestovat, takže se těším,“ netajil.

Do Síně slávy vstoupil in memoriam trenér tenisových nadějí Radek Hnízdil. Cenu za předčasně zesnulého sportovce převzala jeho sestra Miroslava Vlčková.

„Chtěla bych moc poděkovat, hlavně rodině. Je to pro nás velká pocta a zadostiučinění. Velmi si ocenění vážíme,“ řekla Miroslava Vlčková.