Podle informací, které se mezi nimi šíří, chtějí totiž opoziční zastupitelé vyvolat hlasování o nedůvěře vůči vedení obce. „Slyšel jsem to z několika stran. Přiznávám, že mně se takové úvahy nelíbí. Za současným starostou stojím,“ řekl Antonín Vozák z Huslenek Bařin. Podle dalších zdrojů měla mezi obyvateli kolovat i petice zaměřená proti současnému vedení obce. Deníku se ale tuto zprávu potvrdit nepodařilo. „O tom, že se proti starostovi něco chystá, se psalo i na internetu,“ všiml si Miroslav Čapák z chatové oblasti na pravém břehu Bečvy.

Zastupitelé, kteří jsou vnímáni jako opoziční, na otázku, zda zítra vyvolají hlasování o nedůvěře, příliš odpovídat nechtěli. „Tuto možnost nevylučuji. Nechte se překvapit, rozhodně bych takové věci nechtěl řešit přes tisk,“ uvedl Jiří Přikryl. Sdílnější nebyla ani Helena Jurčíková, která se jinak rozdílnými názory vůči některým krokům vedení obce netají: „Počkejme do středy. Vyjadřovat se dnes je předčasné,“ poznamenala pouze.

Pokud rebelové uspějí, padne se starostou i místostarosta Josef Pokorný a odstoupit bude muset také obecní rada. Starosta Huslenek Oldřich Surala byl informací o svém možném sesazení překvapen. „Ve funkci budu už rok a nikdy mi nic oficiálně vytýkáno nebylo. Jsem přesvědčen, že za toto relativně krátké období nabralo dění v obci tolik potřebnou dynamiku. Nechápu, kde se taková zpráva objevila,“ divil se Surala. Připomněl nedělní oslavy výročí školy, které se podle něho uskutečnily v přátelském duchu a nikdo ze zúčastněných zastupitelů se o možném vyslovení nedůvěry vůči němu ani nezmínil.

Ke kritikům současného vedení patří i zastupitel Antonín Trtík z horní části Huslenek. „Momentálně se k této otázce nechci vyjadřovat,“ odmítl nejprve cokoliv komentovat. Po chvíli ovšem přiznal, že s mnoha kroky současného vedení obce opravdu nesouhlasí. Jedním z ožehavých témat je podle něho plánovaná výstavba multifunkčního centra, které by mělo nahradit chátrající budovu bývalého obecního úřadu.

„Proti výstavbě centra nejsem, ale mělo by stát na jiném místě. Tak, jak je to plánované nyní, to vypadá, že si někdo nedaleko domu buduje svůj pomník,“ poznamenal Trtík s narážkou na starostu Suralu i místostarostu Pokorného. Naopak zastupitel Radek Kořenek je přesvědčený, že současný starosta je mužem na svém místě.

Na záměr zbudovat víceúčelové centrum se dívá pragmaticky a nepovažuje ho za důvod, který by měl vést k vyvolání hlasování o nedůvěře. „Je pravda, že okolo plánovaného centra se nakupil balík problémů. Zdědili jsme jej ale z minulého období a nyní musíme najít řešení, které bude pro obec nejlepší,“ zamyslel se Kořenek.