Redakce Valašského deníku se informaci o zapomenuté munici jako první dozvěděla přímo od pamětnice válečných událostí. Sedmaosmdesátiletá Anna Maňáková vyjádřila obavu, že pokud by v budoucnu na pozemku někdo stavěl, mohlo by dojít k tragédii.

„Granáty vyložili nedaleko železniční trati ustupující Němci. Když pak přišli Čechoslováci, řekl jeden z důstojníků tatínkovi, ať je zahrabe do zákopu, aby někdo nepřišel k úrazu,“ popsala událost z konce druhé světové války.

O případ se po zveřejnění článku začala zajímat policie z Karolinky. „Přímo na místě se byla podívat naše hlídka. Jelikož akutní nebezpečí nehrozí, paní jsme zatím doporučili, ať zaznamená místo, kde je přesvědčená, že se munice nachází,“ uvedl nadporučík Václav Bartošek. O tom zda policie bude vůbec podnikat nějaké kroky, se podle jeho slov teprve rozhodne.

Na informaci o zakopané munici zareagoval i starosta Huslenek. „Bereme v úvahu možnost, že se na zmiňovaném pozemku může nacházet střelivo z války. Z toho důvodu místo nezahrneme do nového územního plánu výstavby,“ ujistil Oldřich Surala.

Sama majitelka pozemku uvedla, že se zařídí podle doporučení policistů. „Pokusím se místo zaznamenat a syn pak vyrozumí obecní úřad,“ dodala Anna Maňáková.