„Právě teď tam opravujeme chodníky, stavíme víceúčelové hřiště pro starší děti a hřiště s průlezkami pro ty nejmenší,“ přiblížil vedoucí odboru komunálních služeb valašskomeziříčské radnice Václav Chajdrna.

Lidé se na Vyhlídce dočkají také nových laviček a odpadkových košů. Na sídlišti přibudou i polopodzemní kontejnery, které budou částečně zapuštěné do země. „Už bylo načase začít něco dělat. Na sídlišti jsem bydlela dvacet let a posledních deset let tam chodím za rodiči. Nepamatuji se, že by se tam něco opravovalo,“ řekla Radka Fabiánová. Poukázala na to, že děti, které na sídlišti vyrůstají, nemají místo, kde by mohly smysluplně trávit čas. „Je tady akorát hřiště s asfaltovou plochou a basketbalovými koši,“ posteskla si žena.

Problém vidí také v nedostatku parkovacích míst. „Před dvaceti lety měl auto málokdo, teď ho má každý. Je jasné, že chybí místa, kde je odstavit,“ vylíčila Fabiánová.

Regenerace sídliště je rozložena do pěti etap, z nichž poslední skončí v roce 2014. První etapa, která bude hotová v listopadu, bude stát sedm a tři čtvrtě milionu korun.

„Z ministerstva pro místní rozvoj jsme navíc získali dotaci v nejvyšší možné částce, a to čtyři miliony korun,“ vyčíslil vedoucí technického oddělení radnice Zdeněk Bobek.