„Mnoho lidí k nám jezdí cíleně za relaxací – vyhovuje jim, že do L-Spa v hotelu Lanterna s bazénem a saunovým světem sjedou ze svého pokoje jen tak v županu výtahem. Zároveň si můžou kdykoli zajet do 3,5 km vzdáleného Wellness Horal s krásnými termálními bazény, kam je zdarma dopraví hotelový transfer. Velmi populární jsou také exotické masáže z rukou terapeutů z Thajska, Filipín, Jávy a Indie,“ říká Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích s tím, že velká skupina hostů si pak kromě relaxace dopřává i různé volnočasové aktivity, především turistiku a cyklistiku, pro které Valašsko nabízí skvělé podmínky, a také další sporty – třeba běh, jógu nebo golf.

V Resortu Valachy si užijí i děti – právě pro ně vznikly pohádkové a naučné stezky, při jejichž procházení se dobře zabaví i se něco nového naučí. Celou nabídku pak doplňují nejrůznější kulturní, sportovní a tvořivé akce pro dospělé i děti a také setkání se zajímavými osobnostmi. Tady je nabídka těch nejbližších.

15. 9. 2022

Zbigniew Czendlik: Postel hospoda kostel

V konferenčním sále hotelu Lanterna můžete od 17.00 nahlédnout do soukromí známého charismatického kněze Zbigniewa Czendlika s moderními názory na život i církev, a hlavně smyslem pro humor mu vlastním. Nenechte si ujít odpoledne plné nadhledu, humoru i důležitých životních otázek v podání nejznámějšího a nejoblíbenějšího římskokatolického představitele církve u nás.

Tip: Přemýšlíte, co si vzít pro tuhle příležitost na sebe? Doporučujeme smart casual – oděv by tedy měl být neformální, a přitom elegantní.

14.–16. 10. 2022

Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj

Oblíbený Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj je opět tady! Prožijte prodloužený víkend ve Wellness hotelu Horal plný cvičení, relaxace a zábavy v krásné

přírodě Beskyd. Těšit se můžete na lekce spinningu, jógy, Port de Bras, DrumsToFit, CrossFit, Flexi-Bar, BHS, Body Work nebo KOGY. Pobyt zahrnuje také InBody – diagnostiku složení lidského těla – a neomezený vstup do Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a kardio fitness, relaxační masáž nebo obličejové ošetření dle vlastního výběru. A také čerstvé vitamíny a další radosti.

Tip: Baví vás nordic walking? Hole NW si s sebou nemusíte vozit! V recepci je ubytovaným hostům půjčují zdarma, a ještě přidají mapu vhodných cest.

15. 10. 2022

Podzimní kouzlení se stezkou odvahy pro děti

Přijďte si užít rodinné odpoledne plné zábavy a tvoření z přírodních materiálů k Bistru Razula, které se nachází pod stejnojmennou známou sjezdovkou. Děti se tu společně vydovádí a také mnohému novému naučí. Akce se koná v rámci akce VALACHY DĚTEM.

Tip: Až vám při tvoření vyhládne nebo dostanete chuť na něco dobrého, stavte se přímo v Bistru Razula, kde jsou pro vás přichystány tradiční frgály, čerstvě upečená pizza, grilovaná žebra, valachy burger s trhaným masem a další dobroty.

16.–19. 10. 2022 a 20.–23. 10. 2022

Běžecká škola Miloše a Dany Škorpilových

Naučte se správně běhat pod vedením ikony českého běhu Miloše Škorpila a osvojte si znalosti o vhodné výživě (nejen) sportovců v podání Dany Škorpilové. Čekají vás 4 dny v nádherné beskydské přírodě plné techniky běhu, tréninků, společných výběhů i následné relaxace v termálních bazénech a ve wellness.

Tip: Pobyt v termínu 16.–19. 10. 2022 je vhodný spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Patříte-li k pokročilejším běžcům, přihlaste se na druhý termín 20.–23. 10. 2022.

22. 10. 2022

DATART Valachy tour 2022: Běhej Valachy

Pokud vás baví běhání, nenechte si ujít poslední závod série DATART Valachy tour 2022 ve Velkých Karlovicích. Kterou ze dvou tratí si vyberete?

1. Běhej Valachy 2022 – dlouhá (Běhej Valachy – dlouhá trať – 12km trailový běh)

2. Běhej Valachy 2022 – krátká (Běhej Valachy – krátká trať – 6,5km trailový běh)

Tip: Soutěžit v běhání můžou i děti! Například už pro ty nejmladší, od 4 let (narozené od r. 2018), je připravena trať na 100 metrů.

Zuzana Rybářová

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je Wellness Horal, trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a bohaté zázemí pro další odpočinek: plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem, saunovými rituály i s bohatou nabídkou exotických masáží. 
Zdroj a foto: Resort Valachy, www.valachy.cz