„Program jsme pojali trochu retrospektivně, od starého k novému. Uzpůsobili jsme tomu nabídku jídel i hudební vystoupení,“ řekla vedoucí informačního centra Jana Krystyníková.

Diváci se mohou nejprve těšit na cimbálovou muziku Krkostěna a folklorní soubor Ostrévka z Nového Hrozenkova. Po nich vystoupí folklorbeatová skupina Docuku z Valašského Meziříčí. „Těším se, že budeme hrát opět na našem krásném Valašsku a uvidím plno známých tváří v publiku,“ řekl houslista kapely Filip Kamas. Na závěr návštěvníci uslyší elektroakustický blues, jazz i folk v podání bratislavské kapely Dura & Blues Club feat. Fedor Frešo.

Jako každý rok přijedou na Hrozenkobraní řemeslníci a umělci. K vidění tak bude dřevěné nádobí využívané běžně na salaši, keramika, starobylá technika pletení na rámu Krosienka a návštěvníci se dozví tradiční postupy pří výrobě oděvu v konopné dílně. „Nebude chybět také výstava hrozenkovských krojů,“ prozradila Krystyníková.

Letošní ročník je zaměřený také na včelařství a bylinkářství. Návštěvníci mohou ochutnat také spoustu tradičních pochoutek jako domácí korbačíky Šárky Langové. V kuchyních využijí staré recepty, ale na návštěvníky budou čekat i veganská jídla.

AUTOR: Anna Vaculíková