Jak hodnotíte vstup Česka a Slovenska do Schengenu? Ján Ďurkáč, řemeslník, 52 let, Turzovka, Slovensko Konec hraničních kontrol hodnotím kladně. Jezdím totiž hodně nejen na Moravu, ale i do Polska a Rakouska. Kontroly v poslední době nebyly sice už tak přísné, přesto to bylo nepříjemné.

Mária Cudráková, studentka, 18 let, Turzovka, Slovensko Je to pozitivní krok, i když pro mě zatím zase až tak velký význam nemá. Volného cestování bez kontrol ale využije moje rodina, někteří příbuzní pracují v Čechách a v Itálii. Jiří Palán, 26 let, farář, Huslenky Myslím, že psychologicky to znamená hlavně povzbuzení pro česko-slovenské vztahy.

Neexistence vnitřních hranic je dobrá pro evropskou integraci, a proto jejich zrušení vítám. Helena Ostřanská, učitelka, 45 let, Vsetín Konec hraničních přechodů jsem sledovala v televizi a můj dojem byl určitě pozitivní. Mrzelo mě, že jsme se rozdělili se Slovenskem, takže pád hranice je příjemná zpráva. Syna mám ale ve Švýcarsku, které bohužel v Schengenu není.