Nedílnou součástí akce byla také soutěž v pojídání jitrnic na čas. Těchto masných výrobků nejvíc spořádal Jaroslav Němec z Bystrého na Vysočině. Během desetiminutového limitu do sebe nasoukal čtrnáct jitrnic, a tak se umístil na prvním místě. Za sebou nechal dva soupeře, kterým se podařilo sníst čtyři a půl a pět a půl jitrnice.

„Jitrnice byly chuťově výborné, ale byly studené, takže se nejedly úplně nejlíp,“ svěřil se se svými dojmy vítězný jedlík. Z vítězství měl radost o to větší, že zároveň překonal svůj osobní rekord. „Na soutěži nejsem poprvé, můj dosavadní rekord byl třináct a půl jitrnice a ten jsem chtěl dnes překonat. Podařilo se,“ usmíval se Němec.

Kateřinský jarmark je oblíbenou akcí, která každoročně láká tisíce lidí. Letos opět dorazila například Lenka Sívková z Huslenek s dětmi. „Na jarmark jezdíváme pravidelně, máme to kousek,“ přiblížila mladá maminka. Kromě nákupů si nenechali ujít ani výstavu zvonků, která se jim líbila.

Výstava Zazvoníme na Ježíška představuje zvonky z osobní sbírky Emílie Šimarové z Ústí. „Je to jen výběr. Doma toho má daleko víc,“ přiblížila Michaela Filová za pořadatele výstavy. Zhlédnout zvonečky všeho druhu je možné do 3. 12. v obřadní síni Obecního úřadu Hovězí.