Pracovníci hovězského obecního úřadu se na očekávané davy návštěvníků připravují už delší dobu. Střed obce bude pro auta kvůli pouti uzavřen už v sobotu odpoledne. „Snížená rychlost pro motorová vozidla bude platit i na hlavní silnici. V zájmu větší bezpečnosti jsme se tam zároveň snažili omezit stánkový prodej,“ informoval starosta obce Antonín Koňařík.

Podle jeho slov zájem žadatelů o možnost prodávat své zboží na hovězské pouti, která na Valašsku patří k největším, v minulých týdnech nepolevoval. „Tím, že se pouť rozložila na větší plochu, je ale míst dostatek. Stánkaře se snažíme směřovat například na druhou stranu k budově pentagonu, kde budou i další kolotoče,“ upřesnil Koňařík.

Připomněl, že kvůli vyšší bezpečnosti návštěvníků oslovili zástupci obce také českou policii. „U dopravní uzavírky jsme navíc zajistili asistenční službu, která neznalým pomůže s navigací,“ dodal starosta. Všechna dopravní omezení skončí v neděli po dvacáté hodině.

O letošní pouť je zájem enormní, což se projevuje i na poptávce po ubytování. „Místa na přespání na jednu noc hledají hlavně stánkaři. Bohužel takovému množství vyhovět nemůžeme,“ informoval Josef Sklář z hovězského kempu U splavu.