S tímto receptem šla do soutěže o nejlepší houby, naložené ve sladkokyselém nálevu, Jindřiška Třčková z Francovy Lhoty. I když vítězný vzorek přihlásil manžel Pavel, první cena je doma a zasloužila se o ní celá rodina.

„Manžel hřiby sbírá a společně je zavařujeme. Každý jsme si přihlásili jiný vzorek,“ vysvětluje Jindřiška Trčková.

Ona sama dává přednost pravákům.

„Jsou lepší, protože jsou tvrdší. A pak hodně záleží na zelenině. Musí to být pestré a líbivé pro oči. Proto přidáváme třeba červenou cibuli,“ prozrazuje soutěžící, která se Francolhotského kyseláče zúčastnila počtvrté.

Obdivuje originalitu ostatních rivalů a fascinuje ji, co všechno dokážou vymyslet.

Manžel Pavel, který přebíral vítěznou trofej dřevěného hřibu, který vyrobil místní řezbář Jan Brlica, není v soutěži žádným nováčkem.

„Vloni jsem získal druhé místo. Letos jsem vyhrál, příští rok doplním sbírku bronzovou medailí, jako to dělají na olympiádě a končím,“ vypočítává se smíchem šťastný výherce.

Letošní úspěch mu možná přinesla zvláštní ingredience.

„Hřiby nakládáme do běžného okurkového nálevu. Ale letos jsme k zelenině přidali i chilli papričky, to byla taková zvláštnost,“ prozradil Pavel Trčka.

V konkurenci devětatřiceti vzorků tedy zvítězily domácí pravé hřiby v pikantním nálevu. Praváci byli v soutěži zastoupení nejvíce, ale podle předsedy pořádajícího Spolku hřibařů Francova Lhota Luďka Hřiba se dá nakládat jakákoli jedlá houba.

Mezi zvláštnostmi byla naložená kudrnatá houba, která se jmenuje kotrč kadeřavý.

„Je to spíš houba k uvaření držkové, nebo smaženice. Ale i naložená chutná výborně. Jinak se mezi vzorky objevily suchohřiby, ryzce i kuřátka,“ vyjmenoval Luděk Hřib.

Velice důležitý je nálev. Odhadnout pravý poměr ingrediencí je alchymie.

„Uděláte nálev chuťově akorát. Pak hřiby zavaříte a je to úplně jinak. Je kumšt to odhadnout. A pak záleží na ostatních věcech, někde je třeba moc kmínu, jeden vzorek byl samý ocet,“ popsal předseda spolku hřibařů.

Soutěžící a zároveň hodnotitelé zvolili nejlepší kyseláče od Pavla Trčky. Následovaly naložené houby Dany Polčákové z Lačnova. Při rovnosti bodů rozhodl o třetím místě los. Milan Adam z Ostravy měl šťastnější ruku než Eva Pechálová.

Zároveň s volbou nejlepších kyselých hub se v Ranči U Zvonu ucházely o nejlepší pořadí také vzorky slivovice. Těch se sešlo rovných dvacet. První cenu si odnesl Karel Matůš, druhou cenu jmenovec, místní starosta, Karel Matůš a třetí příčku obsadila pálenka Luďka Hřiba.

Třináctý ročník Francolhotského kyseláče se povedl. Mezi soutěžícími nechyběli kromě místních také kulináři z nedaleké Střelné, Horní Lidče, ale také z Ostravy či Liberce.

Ačkoli je v lesích plno sněhu, mnozí přítomní už se nemůžou dočkat, až se vydají na první letošní houbové úlovky. Možná, že vítěze příštího, čtrnáctého ročníku Francolhotského kyseláče.