„S přáteli jsme se rozhodli i kvůli dětem, že bychom chtěli strávit Silvestr na svahu. Dívám se po ubytování již druhý týden, ale sehnat něco na konci října je problém," posteskla si Zuzana Blahová z Valašského Meziříčí.

Problém vidí zájemci o silvestrovské ubytování také v tom, že většina provozovatelů chat a penzionů pronajímá pokoje nebo sruby nejméně na týden.

„Týden je už dost dlouhá doba. Navíc ubytování na silvestrovský týden se pohybuje kolem pěti tisíc na osobu, což je mezi svátky dost velká investice," postěžoval si šestatřicetiletý Vsetíňan Jan Krčmář.

Čeká se také na odřeknutí pobytu

Plný stav potvrzují i samotní provozovatelé penzionů. „Situace je stejná jako v předešlých letech. My máme plno prakticky od září. Někteří zákazníci si rezervovali ubytování již v lednu, když od nás odjížděli," prozradila tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

V některých hotelech mají dokonce připravené takzvané čekací listiny. „Jedná se o listy, na kterých jsou zapsaní zájemci o ubytování, na které se nedostalo. Pokud by někdo odřekl pobyt, mají šanci právě zákazníci zapsaní v čekací listině," dodala Martina Žáčková.

Poslední tři chatky mají také na Kohútce. „Hotel máme už plný. Bála jsem se, že po předešlé zimě nebude o ubytování takový zájem, ale jak je vidět, co se týče Silvestra, zákazníkům na počasí nezáleží," sdělila majitelka hotelu Jana Kocurková.