Do posledního lůžka je už několik týdnů obsazený silvestrovský pobyt na javornickém hotelu Portáš. Někteří návštěvníci si podle provozovatelů Portáše konec roku rezervovali už dvanáct měsíců dopředu.

„Lidé stále volají, ale většinou je musíme odmítat. Stává se, že někdo kvůli nemoci Silvestra na poslední chvíli odřekne. Takže je třeba zkoušet,“ dává naději dalším zájemcům Lenka Václavková z hotelu Portáš. Stejná situace panuje i na nedaleké Kohútce.

„Obávala jsem se, že po loňské katastrofální zimě bude letos problém všechna místa obsadit. Lidé se ale vracejí a společně věříme, že tentokrát bude zima lepší,“ uvedla z Javorníků Jana Kocůrková. Kromě těch nejvěrnějších, kteří Kohútku navštěvují každý rok, prý největší vlna zájemců rezervuje pobyt hned po konci letních prázdnin.

Vyprodány jsou i silvestrovské pobyty v hotelech Galík, Lanterna a Horal ve Velkých Karlovicích. „Pobyt máme podmíněný pěti dny, přesto míváme plno už v září,“ poznamenala vedoucí recepce Horalu Renáta Švecová.

Posledních několik míst hlásí Vsacký Cáb. „Na silvestrovské období nám zbyl jeden pokoj,“ uvedla Ilona Navrátilová. Spokojenost panuje i v hotelu Koh-i-noor na Soláni. „Pokud někdo pobyt odřekne například kvůli nemoci, není problém místa hned druhý den obsadit,“ informovala ředitelka hotelu Kateřina Růčková.

Mnoho zájemců o Silvestr na horách už ale čekat nechce a raději sází na jistotu. „Chtěli jsme jen dvoudenní pobyt, ten se nám ale sehnat nepodařilo. Nakonec jsme si s kamarády naplánovali Silvestr ve Znojmě, kde má bratr byt,“ svěřila se například Dominika Jarošová z Francovy Lhoty.