Zároveň mají ale obavu z hlášeného oteplení. „Kateřinu jsme měli bohužel na blátě, takže čekáme na lepší povětrnostní podmínky. Předpověď ale příliš optimistická není. Zasněžujeme alespoň sjezdovku Malá Kohútka, zda ale o víkendu vlek pravdu spustíme, rozhodne až počasí,“ informoval z chaty Kohútka Josef Kocůrek.

Od horského hotelu Portáš směrem ke Kasárnám byla ještě ve středu pokrývka sněhu alespoň pro běžkaře použitelná. „Běžkařům jsme ale doporučovali použít raději starší lyže. Na trase se objevují kameny,“ varoval Karel Palička ze stanice horské služby na Kohútce. „Kromě několika lesních úseků by měl být hřeben s jistou opatrností stále sjízdný,“ poznamenal z Portáše Dan Václavek.¨

Informaci potvrdili i chataři na Kasárnách. „Odpoledne dorazila dvanáctičlenná běžecká výprava od Portáše,“ hlásil ještě ve středu z horského hotelu Fran František Katolický. Podle jeho slov je pravděpodobné, že vleky se na Kasárnách rozjedou, na sjezdovkách se tam stále drží poměrně velká vrstva sněhu.
Příliš vhodné podmínky pro lyžaře nenabízejí Vsetínské vrchy.

„Přírodní sníh prakticky zmizel, zůstalo nám ale poměrně dost technického a stále zasněžujeme. Rádi bychom na víkend spustili severní vlek, najisto se však rozhodneme až během dneška,“ oznámil přímo ze svahu areálu v Sedle na Soláni Marek Cimala.

„Hřeben Vsetínských vrchů má maximálně do deseti centimetrů sněhu. Nebudeme situaci nijak přikrášlovat: pro běžkaře je to zkrátka málo,“ uvedl Igor Levč z chaty Vsacký Cáb.

Nejistota panuje i na Pustevnách. „V této chvíli bohužel nejsme schopni potvrdit, zda vleky pojedou, ani zda budou dobré podmínky pro běžkaře,“ zalitoval Jan Mikeska ze sportovního klubu Ski alpin.