„Pro běžkaře jsme strojově upravili trasy na Martiňák, chatu Mír, na Tanečnici i na Radhošť,“ informoval Jan Mikeska z rožnovského klubu Skialpin.

Nečekaně velký zájem milovníků zimních sportů, srovnatelný s vrcholem sezony, způsobilo zimní počasí, které v minulých dnech region zasáhlo. „Stopy budeme průběžně upravovat i přes týden, kdy už tolik lidí do hor nejezdí,“ ujistil Mikeska.

Dodal, že za zvýhodněnou cenu, sto korun na celý den, bude o pracovních dnech na Pustevnách v provozu i jeden vlek. Ideální podmínky čekaly na běžkaře o víkendu i na hřebenu Vsetínských vrchů.

„Trasu jsme strojově upravili už v pátek, hodně běžkařů dorazilo hlavně ve směru od Dušné,“ popsal Igor Levč z horské chaty Vsacký Cáb. Poměrně dost běžkařů se pustilo i na javornickou hřebenovkou z Kasáren směrem na Portáš a opačně.

„Trasu bohužel nikdo neupravil, takže si ji běžkaři museli prošlapat sami,“ poznamenal Dan Václavek z hotelu Portáš. Včera už teploty na horách vystoupaly do plusových hodnot, přesto by podmínky vhodné pro běžecký sport měly vydržet minimálně do středy.

„Dnes byly dva stupně nad nulou, sníh se slehává, běžkaři se ale stále objevují,“ doplnil včera Václavek.