Velmi dobré podmínky čekají na lyžaře na Kohútce v Javorníkách.

„Připadly asi tři centimetry sněhu. Začalo mrznout, tak zasněžujeme. V provozu je přibližně šedesát procent střediska. Podmínky jsou velmi dobré," vyjádřil se před víkendem provozovatel jednoho z nejznámějších a nejmodernějších lyžařských areálů na Valašsku Miroslav Maczko.

Sjezdařům nabídne dobré podmínky také karlovský Ski areál Razula. „Vrstva sněhu na sjezdovkách Razula i Horal drží. Přibylo i několik centimetrů nového přírodního sněhu. Po nocích dosněžujeme, což kvalitě povrchu výrazně pomáhá," poznamenala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Totéž platí pro Pustevny. Tady je dokonce upravený také malý okruh pro běžkaře. „Jde o tříkilometrový úsek kolem Velké sjezdovky," informoval v pátek dopoledne vedoucí ski areálu na Pustevnách Petr Chrostek.

Pro milovníky sjezdového lyžování mají provozovatelé areálu na Pustevnách připraveny na víkend ještě dvě sjezdovky. Jsou to Lokomotiva 
a Pod Šumnou.

„V sobotu i v neděli dopoledne má být pěkně. Snad tedy nějací lyžaři přijedou," vyjádřil naději Petr Chrostek.

Podle milovníků lyžování je možné, že současné podmínky nabízejí jednu z posledních možností jízdy po svazích této zimní sezony. „Rozhodně toho využijeme celá rodina. Nejraději jezdíme na Kohútku. Jinak tomu nebude ani tento víkend. Chceme si lyžování ještě užít," svěřil se redakci Valašského deníku Luboš Vrážel ze Vsetína.

Na téměř jarní lyžování se těší také Helena Havlíčková z Rožnova pod Radhoštěm. „Mám ráda klasické lyžování. Manžel dává přednost běžkaření. Tak pojedeme na Pustevny. Máme to kousek. Jiná volba společně prožitého lyžařského víkendu ostatně s ohledem na sněhové podmínky ani není," poznamenala rožnovská lyžařka.

Návštěvnost středisek přesto v současnosti zachraňují převážně lyžařské kurzy. Veřejnosti je málo. Stejně je to s přírodním sněhem, který z běžeckých stop na Valašsku takřka zmizel.