Od počátku dubna se v obci buduje například místní úsek cyklostezky údolím Rožnovské Bečvy, který přijde bezmála na šestnáct milionů korun. Začíná u mostu u Zavadilky a povede až k místní komunikaci do Bučkového. Tady se napojí na jinou cyklotrasu. „Na stezku jsme získali dotaci z prostředků z Evropské unie necelých třináct milionů,“ prozradil Ondryáš. Povrch cyklostezky bude živičný, takže bude vhodný nejen pro cyklisty, ale také pro in-line bruslaře.

Horní Bečva získala dotaci z EU také na dostavbu kanalizace. „Celkové uznatelné náklady této akce přesahují čtyřicet milionů korun. Na dotaci jsme získali více než čtyřiatřicet milionů,“ spočítal Ondryáš.

Na úpravu stávající splaškové kanalizace či vybudování nové se mohou těšit obyvatelé v údolí Hluboké, v lokalitách Liščí a Lúky, v centrum obce, u rekreačního střediska Barborka, v částech Mečůvka, Bučkové, Prostá, u Pasecké školy, nad Mesitem, v Kobylské či na Grapě. „Stavit se začne na jaře příštího roku,“ dodal starosta.

Další velkou investicí, která je naplánována na příští jaro, je výstavba odpadového centra. „Přijde bezmála na pětadvacet milionů, přičemž získaná dotace přesahuje jednadvacet milionů,“ uvedl Ondryáš.

V obci vznikne sběrný dvůr na všechny druhy odpadů. „Ty zde budeme shromažďovat a následně odvážet na skládky nebo se o jejich likvidaci postará odborná firma,“ přiblížil starosta Ondryáš. Stavební povolení bude mít vedení obce v rukou už příští měsíc. Stavit se začne příští rok.

Kromě zmíněných velkých investičních akcí plánuje vedení obce také například výstavbu víceúčelového školního hřiště u základní školy nebo celkovou obnovu centra Horní Bečvy .