Tropické počasí „vyhnalo" tisíce lidí k vodě. Extrémní horko ale také zaměstnalo zdravotnické záchranáře. Ti ve Zlínském kraji zaznamenali až třetinový nárůst výjezdů ke kolabujícím lidem. „Jen za sobotu jsme v kraji měli více než sto výjezdů," potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Petr Olšan.

Lidé měli podle jeho slov problémy se srdce, s vysokým krevním tlakem, výjimkou nebyly ani mozkové příhody. „Zpravidla se jednalo o starší ročníky," uvedl Petr Olšan.

Doslova hlava na hlavě byla o víkendu na koupalištích i u přírodních vodních ploch. „Skoro tady není k hnutí. Ale já stejně moc dlouho nevydržím. To horko je neuvěřitelné," kroutil hlavou Pavel Řezníček, který se přijel svlažit k novohrozenkov­skému Balatonu.

Dvojnásobnou návštěvnost zaznamenali například na koupališti v Mikulůvce. „Většinou tady máme tak dvě stě lidí, dnes je jich pět set," hlásili v neděli odpoledne tamní provozovatelé.

Také ke koupališti ve Zděchově zamířil nebývalý počet návštěvníků. „Za sobotu to mohlo být více než tři sta padesát lidí. To je určitě alespoň o stovku více, než bylo minulý týden," bilancovala správkyně koupaliště Marcela Jamrichová.