Zdravotníci budou na zájemce o vstup do registru čekat na zimním stadionu již od 16 hodin, nábor potrvá po celou dobu zápasu. Doposud se díky akci nazvané Hokej na dřeň zapsalo do registru více než 200 potenciálních dárců.

„Tím, že se člověk dostane do registru, bude třeba někdy v budoucnu moci jinému zachránit život. Všechny podrobnosti zájemcům přímo na stadionu podá odborný personál ze Vsetínské nemocnice,“ připomenul jednatel VHK Robe Vsetín Daniel Tobola.

Součástí pátého pokračování kampaně Hokej na dřeň je také aukce, kterou zdobí účastí velkých sportovních jmen mimo lední hokej. Do dražby, jejíž výtěžek získá Český národní registr dárců dřeně, přislíbili svůj podepsaný dres například desetinásobný mistr ligy se Spartou Michal Horňák, obránce tureckého Antalyasporu Ondřej Čelůstka nebo Roman Hubník, defenzivní stálice Viktorie Plzeň.

Pracovníci Vsetínské nemocnice připomínají, že vstupem do registru dárců kostní dřeně mohou dát lidé šanci na uzdravení pacientům s leukémií či dalšími poruchami krvetvorby.

„Podmínkou je věk od 18 do 35 let, dobrý zdravotní stav a žádné závažné onemocnění v minulosti, vyplnění dotazníku, odběr malého vzorku krve a ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů,“ vysvětlila primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice Jana Pelková.