V předchozích dvou letech vstoupilo při akci Hokej na dřeň do registru dárců více než sto lidí.

„Zájemci se mohou registrovat již od šestnácti hodin ve VIP klubovně, jak tomu bylo při předchozích akcích,“ řekl k blížícímu se utkání jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola. Zapsat se do registru bude možné i v průběhu zápasu, který začíná v 17.30 hodin.

Vstupem mezi dárce dřeně mohou dát lidé šanci na uzdravení pacientům s leukémií či dalšími poruchami krvetvorby.

„Podmínkou je věk od osmnácti do třiceti pěti let, dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti, vyplnění dotazníku, odběr malého vzorku krve a ochota pomoci při záchraně života a zdraví těžce nemocných pacientů,“ upřesnila primářka hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice Jana Pelková.

K sobotnímu utkání s Frýdkem-Místkem (17. února) navíc vsetínští hokejisté nastoupí ve speciálních dresech, které budou poté k zakoupení v internetové aukci.

Její výtěžek poputuje na kampaň Společně pro novou internu. Kampaň má za cíl pomoci s nákupem vybavení pro nový interní pavilon Vsetínské nemocnice.

Půjde například o přístroje pro gastroenterologii, kardiologii, neurologii, vybavení moderní jednotky intenzivní péče, monitorovací systém pacientů, modernizovat se bude většina lůžek.

Zapotřebí také bude nové vybavení čekáren, ambulancí, od nábytku, židlí až po drobné, ale nepostradatelné doplňky.

„Každá pomoc je vítaná. Podpořit projekt jako takový je možné finančně nebo třeba i nákupem konkrétního dohodnutého vybavení,“ připomněla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková. Podrobnosti o kampani jsou zveřejněné na webu nemocnice.