Na akci dorazila také místní obyvatelka Martina Karolová se synem Štěpánem.

„Chodíme sem každý rok, většinou si procházíme stánky a hlavně ty s řemeslnými a rukodělnými pracemi. Ty se mi moc líbí,“ zhodnotila.

Dodala, že její syn se zase vždy nejvíc těší na nákup hraček. „Už se nemůže dočkat,“ řekla s úsměvem.

Prodejci ve stáncích nabízeli nejrůznější věci. Od ručně vyrobených šperků po vyřezávané kuchyňské potřeby, nechyběly pouťové balonky či turecký med. Se svými výrobky dorazila také Alice Ferdová z Valašského Meziříčí. Nabízela valašskou kameninu a nejrůznější keramické doplňky.

„Už tu nabízím vánoční věci adventní věnce, kuličky na svíčky, zvonečky na svíčky nebo stromečky. A pak taky moji specialitu, což jsou keramické houby na zahradu do květináče,“ vyjmenovala Ferdová. Keramické doplňky vyrábí na kruhu. „Je to jednak můj koníček, ale i přivýdělek k důchodu. Ale jen pro peníze se to dělat nedá, dělám to hlavně z lásky,“ netajila keramička.

Součástí jarmarku byla také premiérová výstava obrazů místního rodáka Vlastimila Musila. K vidění byly obrazy vytvořené z astronomických fotografií.

„Původně jsem se věnoval čistě jen astrofotografiím, ale později jsem chtěl tyto fotky oživit a udělat zajímavější i pro obyčejné lidi. Proto jsem začal vytvářet různé kompozice a snažím se o to, aby každý obraz měl nějakou symboliku,“ přiblížil autor nevšedních děl.

Sobotní akce pokračovala až do podvečerních hodin. Pořadatelé si chválili účast i slunečné počasí.

„Za počasí jsme moc rádi, protože když není dobré, tak je to o ničem,“ řekl místostarosta Ratiboře Martin Žabčík. Podle něj se akce těší každoročně velké oblibě. „Mezi lidmi je jarmark velice oblíbený. Je to poslední akce před zimou,“ dodal.