Jako nejlepší zdravotnické zařízení ve Zlínském kraji si ji zvolili sami pacienti. Pomyslnou stříbrnou příčku obsadila vsetínská nemocnice, na bronz dosáhla nemocnice v Kroměříži.

Svou spokojenost se zdravotnickou péčí vyjadřovali lidé v anketě Nejlepší nemocnice ČR 2009. Od března do konce října ji uskutečnila nezávislá organizace HealthCare Institute.

„Letos se konala už počtvrté. V celé republice nám odpovědělo skoro třicet tisíc respondentů,“ přiblížil předseda organizace Daniel Vavřina.

Pacienti hodnotili především chování zaměstnanců, například zda se jim představila ošetřující sestra, lékař. Jestli jim dobře vysvětlili zdravotní stav a kroky, které plánují.

„Z průzkumu vyplynulo, že pacienti považují za nejdůležitější při volbě zařízení stále stejné informace. Zajímá je komplexnost péče, ochota personálu a prostředí v nemocnici,“ prozradil Vavřina.

Vedení valašskomeziříčské nemocnice celokrajský triumf potěšil. „Jsme příjemně překvapeni z tohoto prestižního titulu. Je to ocenění práce všech zaměstnanců nemocnice, kteří se snaží vytvořit v nemocnici rodinnou atmosféru,“ neskrýval radost ředitel Milan Leckéši.

Ke kvalitní péči podle něj nepatří pouze odbornost, ale také příjemné a bezpečné prostředí. „Základem je rovněž respektování osobnosti člověka a dobrá komunikace,“ dodal Leckéši s tím, že ocenění nemocnici zavazuje do budoucna neustále zlepšovat služby.