Ovšem v posledních letech, vždy zhruba v polovině letních prázdnin, láká k jeho břehům stovky zvědavců jiná atraktivní podívaná. Kelečský pohár dračích lodí.

Soutěž otevřená široké veřejnosti si za čtyři roky své existence vybudovala solidní tradici a dobrý ohlas u diváků i účastníků. Pro ilustraci, loňského ročníku se zúčastnilo celkem šestnáct dvacetičlenných lodních posádek s kormidelníkem a bubeníkem udávajícím tempo.

Letošní pátý ročník se uskuteční v sobotu 20. července. „Závodů dračích lodí na Chmelníku v Kelči se může zúčastnit jakákoliv posádka, která bude čítat minimálně šestnáct členů," uvedla Pavlína Srkalová Jemelková, jednatelka pořádající TJ Kelč.

Posádky dračích lodí mohou být ryze mužské, ryze ženské, ale povolena je také smíšená osádka lodi. Nejdůležitější je podle hlavních organizátorů především chuť si zasportovat a dobře se pobavit. Závodí se ve dvou drahách, v každé rozjížďce tak zároveň měří síly vždy dvě posádky štíhlých plavidel.

Tradice soutěží dračích lodí v Kelči na Chmelníku byla založena v roce 2009 představiteli fotbalového oddílu TJ Kelč ve spolupráci s Moravian Dragons Přerov.

Hlavním cílem akce není zajet nejlepší čas a „urvat" vítězství a pohár. I když i to je samozřejmě důležité. Podle organizátorů je však smyslem klání zejména představit v Kelči netradiční sportovní disciplínu, do které se mohou zapojit i rekreační sportovci. Záměr se zdařil, což dokládají úspěšné čtyři ročníky, při nichž se pořadatelé těšili velmi vysoké návštěvnosti široké veřejnosti z Kelče i okolí. Kelečský pohár dračích lodí navíc není pouze o soutěži přihlášených posádek. „Jako při každém ročníku, také letos připravujeme zajímavý doprovodný program, bohaté občerstvení a pitný režim pivovaru Zubr," upozornila Pavlína Srkalová Jemelková s tím, že aktuální informace o programu a závodu se budou průběžně objevovat na webových stránkách www.dl-chmelnik.webnode.cz