„Ano, v našem klubu se objevilo ohnisko nákazy, proto vedení po dohodě s lékaři a hygienou sáhli k tomuto razantnímu kroku,“ potvrdil trenér prvního zuberského týmu Michal Tonar, který poslední společnou přípravu vedl v úterý.

Valašský výběr tak zrušil sobotní mistrovský zápas s Jičínem, který se z nařízení vlády stejně měl hrát bez diváků.

„Ve světle posledních protiepidemiologických opatření to zase taková rána není. Alespoň si na chvíli od házené odpočineme. A to hlavním - zdraví je na prvním místě,“ zdůraznil kouč, který po dohodě v klubu nechtěl zveřejnit podrobnější informace o stavu nemocných. „Já osobně jsme zatím zdráv,“ usmívá se kouč.

Zcela ladem ale své ovečky nechat nehodlá.

Tomáš Mičkal
Tomáš Mičkal střelecky táhne házenkáře Zubří a již se těší na prvního potomka!

„Všichni zdraví hráči dostali individuální plán, abychom o tvrdě získanou kondici z uplynulých měsíců nepřišli. Zpět ke společné přípravě bychom se měli vrátit po 18. říjnu, kdy končí karanténa,“ upřesnil trenér, který ani v tomto čase odpočívat nebude.

„Domů do Plzně se nevracím, zůstávám v Rožnově. Chci být po ruce a připraven kdykoliv pomoci. Nyní bude mít alespoň více času na analýzu našich dosavadních výkonů a především přípravu na další týdny,“ popsal Tonar.

Přestože pro všechny sálové sporty je uzavření hal i pro trénink velkou komplikací, i na Valašsku jsou připravení poté se společnou přípravou v přírodě.

„Budeme hlavně běhat a posilovat s vlastním tělem. Pokud nám bude počasí přít, můžeme potrénovat s míčem venku, ale v tom chladu a bez lepidla to bude jiné,“ poukázal Tonar, který rovněž bude čekat, jak účinná budou loby nejen házenkářského svazu směrem k vládě.

„Je to velká komplikace. Věřím, že v polovině listopadu plánovaný duel evropského poháru se Švýcary odehrajeme, hlavně pro mladé by opak byl velká škoda. Jsem optimista, soutěž se dohraje. Ale bude zde asi hodně vložených náhradních termínů a s omezením kapacity hal, či turnajovým modelem play-off. Bude třeba hodně kompromisů,“ očekává trenér Robe.