Radnice ji plánuje ještě letos, v rozpočtu na ni pamatuje částkou 2,5 milionu korun. Novinkou bude bezbariérový nájezd z obou stran lávky.

Přemostění, které je spojnicí mezi parkem a místní částí Rybníčky, se drobně opravuje prakticky každoročně. Tyto menší vysprávky už ale nestačí a celková oprava a modernizace lávky už je nezbytná.

„Žijeme ve jedenadvacátém století a snažíme se hledat chytrá řešení. Jedním z kroků je při opravách řešit například i bezbariérovost, o což se aktuálně snažíme při opravě lávky u Valašského muzea. Chceme ji nejen opravit, ale také více přizpůsobit maminkám s kočárky, lidem se zdravotním omezením a v neposlední řadě cyklistům, jelikož je podél lávky vedena cyklostezka,“ uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Ze strany od muzea bude bezbariérový nájezd napojený z cyklostezky, z druhé strany, tedy od hlavní silnice I/35 bude nájezd nejpravděpodobněji z opačné strany, než jsou doposud obyvatelé Rožnova zvyklí.

„Zpracováváme projektovou dokumentaci, která bude sloužit jako podklad pro samotné uskutečnění opravy. Z rozpočtu města je na opravu lávky vyčleněno cirka 2,5 milionu korun a do konce letošního léta by měla být rekonstrukce dokončená,“ doplnil Miroslav Kovář z odboru správy majetku rožnovské radnice.