Jak připomněl starosta Sboru dobrovolných hasičů Hrachovec Miroslav Děcký, areál se dvěma tartanovými dráhami aktivně využívá nejen domácí sbor, ale také hasiči z místních částí Podlesí, Juřinka a Lhota.

„Každoročně zde navíc pořádáme soutěž v běhu na 100 metrů překážek a v požárním útoku. Aktuálně bychom však potřebovali doplnit sportovní překážky a pořídit použitý lodní kontejner, který bude sloužit k jejich uskladnění,“ nastínil potřeby hasičů Děcký.

Předpokládané náklady dosahují 180 tisíc korun, sbor se proto obrátil s prosbou o pomoc na město.

„Hasiči jsou schopni z vlastních zdrojů a za využití daru od Nadace Agrofert pokrýt částku 81 tisíc korun,“ uvedla místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.

Zastupitelé města na svém posledním jednání rozhodli, že zbývající náklady uhradí město ze svého rozpočtu. „Jde o podporu činnosti hasičů a sportování dětí a mládeže z Hrachovce i našich dalších místních částí,“ vysvětlila souhlas zastupitelů místostarostka.

Tréninkový areál se tak vedle skladovacího kontejneru dočká nové kladiny, bariéry s nastavitelnou výškou a přeskoku. Veškeré překážky umožňují sportování dětí i dospělých.