Podle tiskového mluvčího Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Romana Žemličky během prvních dvou vánočních dnů nemuseli vyjíždět k žádné komplikované či mimořádné události.

Ve dvou případech byli hasiči na Štědrý den vysláni k odstranění vyvrácených stromům.

„V tom prvním šlo o strom, který pádem zatarasil silnici mezi Lidečkem a Lužnou. A to v místě před odbočením na Pulčín,“ informoval mluvčí hasičů. Další padlý strom pak odstraňovali hasiči z cyklostezky poblíž areálu Technických služeb ve Vsetíně na Bobrkách.

Po prvotním oznámení vážnější se však zdála být na Štědrý den událost ve Vsetíně. Majitel jedné z firem na Jiráskově ulici oznámil, že na jednom z objektů došlo vlivem silného větru k uvolnění lepenkové střechy a nevyloučil možnost jejího pádu na troleje a koleje sousední železnice.

„Kolegové však zjistili, že situace až tak vážná není. Doporučili proto majiteli firmy přijmout určitá opatření a vrátili se na základnu,“ poznamenal Roman Žemlička.

K dalšímu technickému zákroku byli potom hasiči na Vsetínsku vysláni až na první svátek vánoční do Jablůnky. Zatím z neznámých, ale s největší pravděpodobností technických důvodů vytekla na přibližně půlkilometrový úsek nafta. Na místo vyjeli také policisté.

„My jsme ošetřili silnici sorbenty a provedli její nezbytný úklid,“ svěřil se tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Roman Žemlička.

Současně poznamenal, že při odstraňování uvedených problémů nebylo ani v jednom případě nutné zásadní omezení provozu. Vždy šlo pouze o několikaminutovou dobu, která nijak významně, i s ohledem na podstatné snížení hustoty silničního provozu ve sváteční dny, dopravu nekomplikovala.