O fotbalovém areálu Na Harcovni jednala městská rada. „Variant jeho využití je několik, zatím není rozhodnuto o žádné z nich. Doporučili jsme pouze finančnímu výboru, aby cílový charakter využití hřiště projednal,“ konstatoval starosta Jaroslav Kubín.

Výbor má zasedat příští pondělí, podklady z radnice dostane ještě v tomto týdnu. O možnostech, jak s hřištěm naložit, budou jednat zastupitelé 5. června. „Otázka je, co dál s Harcovnou. Za druhé - kam umístit umělý trávník. Zda na toto hřiště, nebo na velkém stadionu na Horních Pasekách. Případně co dělat s budovami, které jsou ve vlastnictví tělovýchovné jednoty,“ dodal starosta.

Investovat zhruba čtrnáct milionů do stavby, která by přitom stála na cizím pozemku, znamená podle jeho slov vždy těžké rozhodnutí. Jedna z možností je Harcovnu prodat, není to ale otázka jednoho měsíce nebo roku. „Je totiž vedena jako hřiště a musela by být schválena změna územního plánu. Nikdo tuto plochu jako hřiště nekoupí, když tak na nějaké jiné stavební využití,“ řekl místostarosta Alois Vychodil.

Momentálně je osud sportoviště Na Harcovni ve stádiu veřejné diskuse, jednat o něm budou zastupitelé na počátku června. „Další fotbalové hřiště podle mého názoru nepotřebujeme. Mít dva areály stojí na provozu hodně peněz,“ uvedl starosta. Podle jeho slov nepřipadá v úvahu ani to, že by zde vyrostlo nové nákupní centrum. „Znáte obchodní řetězec, který by postavil provozovnu mimo hlavní komunikaci? Tady z tohoto mráčku nepoteče ani kapka vody,“ tvrdí Jaroslav Kubín s tím, že ve hře je například varianta rozmístění umělého travnatého povrchu právě na tomto hřišti.