Svými parametry už konečně bude odpovídat parametrům, které požadují k provozování těchto sportů mezinárodní asociace. Pro úspěšnou činnost gymnastických sportů je základním předpokladem dobré materiálně technické zázemí, které dosud chybí nejen v Rožnově pod Radhoštěm, ale v celém okolí. „Oddíl sportovní gymnastiky i trampolínisté zatím trénují v naprosto nevyhovujících podmínkách.

Pokaždé jsou nuceni nejen chystat a uklízet nářadí, ale nemají ani kompletní potřebné vybavení,“ přiblížila stávající podmínky sportovců místostarostka Markéta Blinková. „Z toho důvodu musí také navštěvovat jiná gymnastická střediska. Nejbližší je přitom Ostrava a Zlín, což je pro výkonnostní sport nevhodná alternativa,“ dodala místostarostka.

Radnice proto v uplynulých dnech opět projednávala možnost, aby byly nové prostory postaveny v sousedství Základní školy 5. května. „Pokud by náš projekt byl schválen, byla by nová stavba hrazena z pětaosmdesáti procent z fondů Evropské unie, zbytek by poskytla Česká gymnastická federace. Města by se to tak finančně nedotklo,“ zdůraznila místostarostka s tím, že by radnice poskytla pouze potřebné pozemky, které jsou v jejím vlastnictví.

Podpora sportu je jednou z priorit vedení města a jeho projekt na výstavbu nového sportoviště by mohl získat většinu prostředků právě z Evropské unie. Plánovaná gymnastická tělocvična má mít rozměry sedmnáct krát pětadvacet metrů, bude vybavena kompletním gymnastickým nářadím včetně molitanových jam a zrcadlové stěny.

„Její součástí bude samozřejmě zázemí včetně nářaďovny, šaten, sociálního zařízení a propojení se základní školou. Prostory budou uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly sportovním oddílům tělovýchovné jednoty, ale sloužit budou samozřejmě také veřejnosti,“ uvedl starosta Jaroslav Kubín. „Nezbývá teď, než se dostat do operačního programu a získat z něj potřebné peníze,“ doplnil Kubín.