Ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně začne dnes večer v sedm hodin. Hlavním bodem programu bude, podle slov zpěvačky kapely Petry Dvořákové, křest zbrusu nového vánočního CD Čas Vánoc bílých.

* Kde vznikl nápad natočit právě vánoční cédéčko?

Je to v podstatě logické vyvrcholení naší mnohaleté spolupráce s valašskými pěveckými sbory a dalšími muzikanty ze Vsetína a okolí, se kterými se už od roku 2002 setkáváme na vánočních koncertech. Chtěli jsme nějakým způsobem zarchivovat alespoň část toho, co se zatím na koncertech objevilo.

* Jak probíhalo natáčení nové desky?

Točili jsme v Hodoníně, ve studiu u Svati Kotase. Průběh byl zajímavý už tím, že jsme vánoční písničky natáčeli na jaře a v létě. Všechno ale probíhalo v naprosté pohodě. Výborná byla spolupráce jak se sbory, tak i se smyčcovým kvartetem

* Každý křest musí mít také svého kmotra. Kdo se ujme této funkce ve vašem případě?


Naše CD pokřtí Svaťa Kotas, a to valašskou slivovicí. Strávil s námi ve studiu kus života a má nemalý podíl na jeho vzniku. Současně bude se svou kapelou hostem na dnešním Country couráku.

* Co dalšího kromě křtu a hudebního hosta dnes večer diváky čeká?

Oficiálně představíme také nového kytaristu René Mikulenku. Návštěvníci uslyší klasické country písničky a samozřejmě také ukázky z nové desky. Částečně můžeme dnešní courák brát také jako pozvánku na nadcházející vánoční koncerty.