Snímky lze zasílat emailem ve formátu JPEG na adresu fotosoutezhuslenky@gmail.com nebo předat na CD na Obecní úřad Huslenky. Soutěžní fotografie musí mít maximálně 2000 pixelů na delší straně, rozlišení 300 dpi a maximální velikost 5 MB.

Snímky budou rozdělené do několika kategorií – například krajina, makro, dění v obci, sport, tradice či snímky autorů do 18 let. O vítězích budou rozhodovat lidé v internetovém hlasování, své hodnocení připojí také odborná porota.

Datum spuštění hlasování oznámí pořadatelé na obecním webu www.huslenky.cz, na webu soutěže a na Facebooku. „Tam je možné nalézt také podrobná pravidla soutěže i případné změny," upozornila Halašová.

Vyhodnocení soutěže a vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií se odehraje na tradičních Huslenských slavnostech. Letos připadají na 3. září. Jejich součástí bude i vernisáž nejlepších snímků.

Fotografická soutěž je do jisté míry reprízou obdobného klání, které se uskutečnilo před deseti lety v době vzniku místní galerie. Za uplynulou dekádu zde však vedle fotografií vystavili také olejomalby, plastiky, myslivecké trofeje, dětské kresby, zněla tu též hudba či zajímavé přednášky z cest.

Minule se do soutěže přihlásilo třiatřicet fotografů. „Za deset let se obec změnila. Změnila se i technologie, snad každý má dnes v mobilu kvalitní foťák, většina obyvatel má přístup k internetu," poznamenala Denisa Halašová.

Co se však podle ní nezměnilo je motto soutěže. „Věříme, že v Huslenkách je ještě stále krásně," zdůraznila. Termín uzávěrky soutěžních fotografií je 15. května.