Většina řidičů považuje opravu za zbytečnou. V místech, kde silničáři pracují, podle nich vozovka poškozená nebyla. „Nechápu to. Zřejmě potřebují utratit do konce roku nějaký peníz, tak opravují i to, co nemusí," zlobil se Jaromír Kozák ze Vsetína.

Spolu s dalšími desítkami řidičů zůstal stát v koloně 
v Jablůnce. „Jedu do Valmezu. Místo dvaceti minut pojedu hodinu. A nazpátky to bude to samé," dodal zlostně.

Obdobně mluvil také Jiří Šrámek z Valašského Meziříčí. „Jel jsem v pondělí služebně na Slovensko. Kromě Jablůnky mě, a další řidiče, totéž čekalo u Valašské Polanky. Navíc dopravní značení tady nic moc. Značky na stavbu neupozorňují s dostatečným předstihem. Kdo to neví a jede tudy třeba v noci, se zlou se může potázat," lamentoval.

Ředitel zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karel Chudárek Valašskému deníku řekl, že zlobě řidičů na časové ztráty rozumí. Razantně ale odmítl tvrzení, že práce v Jablůnce a Valašské Polance se dějí jen proto, aby silničáři utratili peníze. „Nechali jsme si udělat odborné posudky. Z nich vycházíme," ujistil šéf zlínského ŘSD.

Výsledky posudků stavu zmiňovaných úseků ukázaly, že pokud nedojde k opravě, v zimě se v těchto místech začnou vlivem klimatických podmínek tvořit výtluky. „Kdybychom práce neudělali nyní, řidiči by nadávali, že si ve výtlucích ničí auta. A na jaře bychom stejně museli opravy provést. V zimě takové práce z technologických důvodů provádět nelze," poznamenal Karel Chudárek.

Práce na opravě části silnice v Jablůnce skončí v polovině tohoto týdne. „Předpokládáme, že ve čtvrtek už tu bude normální provoz. Práce ve Valašské Polance skončí v neděli," vyjádřil se pro Valašský deník ředitel zlínské správy ŘSD.

Tím však dopravní komplikace v jižní části Vsetínska neskončí. „V nejbližších dnech se pustíme do prací stejného rozsahu a ze stejných důvodů také na silnici mezi Prlovem a Pozděchovem," dodal Karel Chudárek.