Lidé ke stánku s vepřovými lahůdkami přicházeli od samého rána. „Byl jsem tu i loni, je to tu super. Koupil jsem si jitrnice a omáčku," svěřil se jeden z místních František Hamar.

O dobroty se rozdělí s rodinou. „Doma vařím oběd, takže to bude jen takový zákusek," vysvětlil Hamar.

Zájemci měli z čeho vybírat. „Máme tady zabijačkovou kyselicu, jelita, jitrnice, domácí sádlo, škvarky, prdelačku, tlačenku a uzený bok. Prasata jsme porazili před třemi dny a od té doby je zpracováváme," prozradil místní řezník, který měl přípravu zabijačky na starost, Josef Smetana.

Letos museli kvůli velkému zájmu porazit prasat pět. „Už loni jsme jedno přidali, ale poptávka stále stoupá. Už teď ráno za první hodiny přišlo dost lidí," dodal Smetana.

Pro nakupující, kteří v podzimním větru prochladli, byl přistavený stánek se svařeným vínem. „Máme dvacet litrů červeného i bílého. Kdo chce, může vyzkoušet i napečené vdolky," lákal lidi Zdeněk Filák, který mimo jiné působí jako frontman kapely Vyhoď Blinkr.

V odpoledních hodinách se zájemci mohli pobavit v hospodě u posezení u kytary. Večer akci zakončilo vystoupení místních rockerů Vyhoď Blinkr. „Je to je pro užší okruh posluchačů. To znamená pro pořadatele a pár lidí, co tady ještě zůstanou. Hrát se bude až do ranních hodin," dodal Filák.