Není proto divu, že ostatní části obce byly téměř liduprázdné.

V jednom koutě výletiště dominoval skákací hrad pro děti, točená zmrzlina a řetízkový kolotoč. Blíž k pódiu se zase stahovali spíše rodiče bez ratolestí. Svou žízeň ukojili u barmanského stánku, s přáteli poseděli na lavičkách. Někteří se nadšeně přidali k právě vystupující seniorské pěvecké skupině.

Na travnatý plácek se vypravil také místní Josef Vičan. „Určitě je to tu dobré. Ve Viganticích máme o zábavu postaráno,“ usmál se muž. Do areálu výletiště vyrazil s desetiletým vnukem. „Bydlím nedaleko, tak jsme se přišli podívat a projít si to tu. Vnuk je tu se mnou nejspíš rád. Dovoluji mu koupit si víc věcí než jeho maminka,“ usmívá se Vičan.

O chvíli později dorazil za svým prarodičem Pepík Zezulka se zmrzlinou v ruce. „Nejvíc se mi tady líbí skákání ve skákacím hradu. Kromě toho jsem byl na lodi,“ pochlubil se hoch.

Na návštěvu zavítala do Vigantic také Eva Třeštíková ze severních Čech. „Dojela jsem tady hlavně kvůli slavnostem. Zůstaneme tu nejspíš až do večera. Z programu se mi zatím nejvíc líbilo vystoupení dětí,“ popsala návštěvnice.

Chválou nešetřila ani místní Jarmila Čuříková. „Je to tu výborné. Potkávám tu hodně známých Vigančanů. Moc se mi líbilo vystoupení starších dam, ale zvědavá jsem i na kouzelníka,“ nastínila.

Právě kouzelnické vystoupení přilákalo před pódium početnou základnu dětí. Ty nechaly kolotoče kolotoči a netrpělivě se usadily těsně před kouzelníkův stoleček. „Já! Já! Já! Vyber si mě!“ zaznívalo každou chvíli. Kouzelník si totiž ke své magické podívané přivolával malé pomocníky.

Po dobu proměny papírové holubičky na živou děti pozorně kouzelníka sledovaly. Vydržely se dívat i na vytahování několik metrů dlouhé papírové spirály z kouzelníkových úst. Když se však magický Šeklina vytasil s nafukovacími balonky, byl konec. „Běžte si sednout za trávu. Kdo bude stát, nedostane zvířátko!“ křičel marně. Děti si nakonec vybojovaly své. V těsné kouzelníkově blízkosti se hlasitě dožadovaly nafukovacích dárků, dokud kouzelníkovi nedošly.

Z vydařeného počasí, zajímavého programu i návštěvnosti se radoval také vigantický starosta Aleš Depta. „Jsem opravdu mile překvapený. Je tu hodně lidí místních, ale i cizích. Počasí udělalo své a přitáhlo lidi,“ zhodnotil. Podobné slavnosti podle něj lidem ukáží, že se ve Viganticích opravdu něco děje.

Na otázku, které vystoupení je podle něj nejvydařenější, však odpovědět nechtěl.

„Ať už se jedná o pěvecké vystoupení, kouzelníka nebo vystoupení školáků, každé má své kouzlo a hodnotu,“ vyzdvihl snahu všech účinkujících Depta.