Cukr podle něj neškodí, nesmí se to s ním ale přehánět. „Já ho dávám na sto litrů kvasu dvě kila. Takové množství tak akorát správně podpoří kvašení. Slivovice přitom ale zůstane hladká," říká Zděchovjan.

Kromě toho se mu osvědčil i způsob takzvaného dvojího kvašení. „To znamená, že nejprve nechám trnky v bečce asi čtrnáct dní kvasit samotné. Teprve pak přidávám rozpuštěný cukr. Proces se znovu nastartuje," vysvětluje Jan Hajdík.

Co se popíjení slivovice týče, podle Jana Hajdíka by stále mohla platit stará pravda, že jeden kalíšek po ránu na hladný žaludek je lék. „Můj dědeček se jí držel. A kalíšek si dal i večer před spaním. Celý život nevypil čaj, ve kterém by nebyla alespoň kapka slivovice na ovonění. A byl to jediný chlap ve Zděchově, který se dožil sto tří roků," prozrazuje Jan Hajdík. Sám letos oslaví pětapadesátiny.

Domácí trnkové slivovici patřila i uplynulé sobotní odpoledne (11. dubna) ve zděchovské kolibě. Konal se tady tradiční obecní košt slivovice. Jan Hajdík ani tentokrát účast nevynechal a vyplatilo se mu to. V silné konkurenci třiceti čtyř vzorků vybrala porota jeho trnkovou jako druhou nejlepší. „Stejné místo jsem získal už před čtyřmi lety," připomněl Jan Hajdík.

Třetí místo si na zděchovském koštu vysloužil Miroslav Ezechýl, prvenství přiřkli hodnotitelé Jiřímu Zvoníčkovi (oba ze Zděchova).

Košt pálenky také letos zpestřila soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Ze tří přihlášených mužů a dvou žen dokázal nejrychleji pozřít deset knedlíků Miloslav Sezima ze Zděchova. „Ten, kdo jí pravidelně, nemusí ani trénovat. Například já jím jen jednou denně. Ráno začnu a večer skončím," vtipkoval po výhře Miloslav Sezima.

K dobré náladě na obecní koštu vyhrávali Zděchovjanům muzikanti z Polic. Nechyběla ani bohatá tombola. „V té máme pět desítek cen," prozradil za pořadatele Josef Ezechýl.