Ve Vsetíně se stovky lidí tísnily před budovami městského úřadu a domu kultury už od pěti hodin odpoledne. Silvestrovské oslavy zde začínaly programem pro děti.

„Byl pro ně opět připraven pohádkový Silvestr, který vyvrcholí ohňostrojem sestaveným na hudbu z muzikálu Mrazík,“ přiblížila Květa Nepožitková z odboru kultury vsetínské radnice.

Nechyběly ani oblíbené postavičky ze známé pohádky v čele s Ivánkem, Nastěnka a Mrazíkem, který osobně světelnou šou odstartoval.

„Ohňostroj byl nádherný. Je dobře, že se město takto stará. Na druhou stranu je program už několikátý rok stejný. Bylo by dobré přijít s něčím novým,“ hodnotila Petra Proksová, která se před radnici přišla podívat se synem Tomášem.

Ohňostroj si pochvaloval také další Vsetíňan Marian Vilém.

„Nečekal jsem, že i pro děti to bude tak velkolepé,“ chválil návštěvník. Zalitoval jen, že nemohl přijít také na půlnoční ohňostroj.

„Máme malou dceru a neměl by ji kdo hlídat,“ vysvětlil Vilém.

Druhá část oslav odstartovala ve Vsetíně v deset večer, kdy se v domě kultury představila cimbálová muzika souboru Vsacan.

Před půlnocí přišla chvíle na duchovní slovo, přípitek se starostkou Květoslavou Othovou a českou hymnu. Poté následoval novoroční ohňostroj a závěr silvestrovských oslav už patřil diskotéce. Odhadem dva tisíce lidí si o Silvestru našlo cestu také na náměstí ve Valašském Meziříčí. I tady se zábavný program plný soutěží rozeběhl už v pět hodin.

Před sedmou hodinou přišel čas na novoroční přání starosty města Jiřího Částečky. Ten popřál Meziříčanům především pevné zdraví.

Přesně v sedm hodin už se oči všech na náměstí upíraly k obloze, kde se za doprovodu řízné rockové muziky odvíjela osmiminutová pestrobarevná světelná show.

„Dříve jsme pořádali i půlnoční ohňostroj, ale z úsporných důvodů jsme od něj upustili,“ poznamenal mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.