Momentálně vládne fotbalovému míči nikoliv Ronaldo, nýbrž Bagaldo. Že jej neznáte? Říkáte si, že podle jména je to nějaký mladý talentovaný Brazilec? Kdepak. Tak to vám tedy pořádně ujel vlak. Protože právě Bagaldo – osmiletý francouzský buldoček Bagy z Komárovic – je teď největší megahvězdou internetu a podle odborníků asi i největším fotbalovým talentem planety.

Jeho neskutečné kousky, které dovede s míčem, sdílí a sleduje na internetu na jeho facebooku s názvem bagoslav.nepa stále více lidí a všichni se shodují v jednom: tohle je budoucnost světové kopané, tohle je hvězda, Bagaldovi patří budoucnost! Charismatický buldoček se v posledních týdnech přivalil do fotbalového světa jako lavina, doslova zazářil jako kometa. „Mě jinak fotbal moc nezajímá, teda, snad až na to, když hraje David Beckham nebo kdyby snad kopal do mičudy můj oblíbený herec Owen Wilson, chi chi. Když jsem video s Bagaldem poprvé viděla – to bylo v hlavních zprávách CNN – tak jsem zrovna přebalovala dcerku, která se zrovna pokakala a mělo to až na zádech. Ale už z těch několika spatřených momentů mezi vším tím smradem jsem poznala, že se zrodila nová hvězda, nová legenda," vyjádřila se obdivně na adresu malého míčového kouzelníka Lucie Stoupalová z Valašského Meziříčí. Také odborníci nad jeho šikovností přímo žasnou a jen těžce hledají slova. Věhlas a sláva borce z malé valašské vesničky Komárovice u Kelče se nezadržitelně dostaly i do největších klubl světa.

„Něco podobného se skutečně málokdy vidí. Jeho koordinace, šikovnost, talent, nadání a také v neposlední tolik potřebná a pro buldočky tak typická vytrvalost – to jsou všechno vlastnosti, které z Bagalda dělají megastar největší velikosti. Třeba Ronalda jsem vedl v Realu Madrid několik sezona a je to skvělý fotbalista, ale tenhle chlapík – tenhle Bagaldo – to je prostě úplně jiná liga. Bylo by mi ctí vést jej jako kouč v další části jeho kariéry," nechal se slyšet jeden z nejlepších trenérů světa Jose Mourinho, momentálně kouč Realu Madrid.

A nabídky na angažmá se Bagaldovi v posledních dnech jen hrnou. Jeho hrdí majitelé, manželé Zapustilovi z Komárovic, jsou teď v jednom kole a pomalu se jim život proměňuje v jeden velký a divoký kolotoč. „Je to teď fakt pořádná divočina. Ve středu máme jednání v Realu, pak na nás čekají s vyjednáním o smlouvě v Barceloně a ozval se i Bayern Mnichov a Spartak Moskva. Já tedy nevím, všichni nám říkají, že nejvíce peněz bude v Rusku, ale mě se tam moc nechce. Sestra mi totiž radila, že v Moskvě skoro vůbec nesvítí slunce, že bych se tam vůbec neopálila a měla bych takovou nezdravou barvu. A to prý vás dělá starší, než jste. Hlavně proto tedy asi zvolíme raději slunné Španělsko, někde u moře. Ale velké slovo bude mít samozřejmě i náš miláček Bagaldo, jsme na něj moc hrdí a moc mu fandíme," říká Bagaldova hrdá majitelka Lenka Zapustilová. Velké změny v životě čekají také na jejího manžela Aleše, který je Bagaldovým hlavním agentem. Ten asi bude muset opustit i své současné zaměstnání, protože ze Španělska by to měl do koupelnového studia v Rožnově pod Radhoštěm příliš daleko.

„Už jsem to s chlapama v práci probíral, a dostal jsem od nich zelenou k odchodu. Taková šance pro našeho Bagalda se nemusí opakovat a my toho chceme využít. I kolega v práci „Jany" mi říkal, že nemám být hňup a že máme tuhle šanci chytit za pačesy. Že prý dřít se celý život mezi obkladama a dlažbami není žádný med. Tak jsme udělali s ogarama v práci rozlučku, to byla teda pořádná bombička vám řeknu, a pomalu se chystáme do Španělska," dodal Aleš Zapustil.

Text se nezakládá na pravdě