Návštěvníci akce se vedle atraktivního souboje kuchařů a gurmánského zážitku mohou těšit také na bohatý doprovodný program. Během třídenního festivalu vystoupí celkem devět hudebních skupin.

Novinkou oproti předcházejícím ročníkům je letos páteční rocková zábava s kapelou Hard2Say, která vsetínský Gulášfest zahájí.

Hlavním dnem festivalu bude sobota, kdy se odehraje samotné kuchařské klání. „O putovní korunu a titul Vsetínský gulášový král se letos bude bojovat u šestnácti rozpálených kotlů," prozradila za pořádající Vsetínskou hudební společnost Hana Škarpová.

Ochozy fotbalového stadionu „na Tyršovce" se od brzkých ranních hodin promění ve velkou polní kuchyni. Na přípravu pokrmů bude dohlížet odborná porota. „Soutěžit se bude již tradičně s gulášem hovězím, ale nepřijdou zkrátka ani milovníci zvěřiny a extra specialit," ujistila Hana Škarpová.

Slavnostní vyhlášení letošního krále a předání koruny z rukou vítěze loňského ročníku Mirka Kocurka se uskuteční v sobotu po čtrnácté hodině.

V doprovodném hudebním programu se v sobotu odpoledne představí kapely Tabáskova Partyja, Bandaband, Poletíme? a Ciment. Gulášfest bude pokračovat také v neděli, kdy návštěvníkům zahraje zlínský Podjezd, domácí kapely Vrkoč a Dareband a valašskomeziříčská skupina Docuku.

Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší. Pro děti bude připraven dětský koutek ve spolupráci se střediskem volného času Alcedo a florbalová střelnice o ceny.