„To je vrchol, jak se teď do Milana Baroše strefujou a podávají celou věc tak, jako by měl on nebo Vigantice nějaká privilegia,“ rozčiloval se například bývalý sekretář TJ Vigantice Miroslav Janík.

Podle jeho slov byl Barošův projekt jen jedním z mnoha, které se při každoročním „porcování medvěda“ v poslanecké sněmovně sejdou.

„Milan hrával ve Viganticích do svých dvanácti let a teď chtěl pro místní fotbal něco udělat. Měla se budovat umělá tráva a nové kabiny,“ prozradil Janík. Dotace by navíc podle jeho slov celou investici pokryla jen z poloviny.

„Zbytek peněz chtěl Milan Baroš zaplatit z vlastní kapsy,“ dodal bývalý sekretář klubu.

Dotaci měl známému fotbalistovi přislíbit poslanec Občanské demokratické strany a bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý jako odměnu za Barošovu účast v předvolební kampani ODS v roce 2006. Po svém odchodu z ministerského postu už však svůj slib nemohl splnit.

„Když jsem na ministerstvu skončil, dával jsem Kalouskovi i Topolánkovi seznam patnácti věcí, které už nedokončím. A řekl jsem, že v běhu je i tato (Barošova) žádost,“ říká na nahrávce, kterou v neděli odvysílala televize Nova, a která celou aféru odstartovala, Tlustý.

Předseda TJ Vigantice Josef Fojtášek tvrdí, že cílem Milana Baroše nebylo žádné osobní obohacení ani vlastní podnikatelské záměry.

„To jsou lži. Chtěl pomoci místní fotbalové mládeži a fotbalu na Valašsku vůbec, což už stejně dělá,“ obhajoval fotbalistu Fojtášek.

Podle jeho slov měla kromě umělého trávníku ve Viganticích vzniknout také nová ubytovna s kompletním zázemím pro fotbalisty a rehabilitační linkou.

„Trávník by měl spolknout právě asi deset milionů korun. Ostatní investice by byla ještě dalších asi třicet milionů,“ spočítal Fojtášek.

S tím, že o peníze mělo TJ Vigantice požádáno také oficiální cestou. „Mládež je tady dobrá a mohlo pro ně vzniknout místo, kde se mohli soustřeďovat. Mrzí mě, jak se k tomu vládní činitelé postavili,“ dodal Fojtášek.