Investice ve výši 23 milionů Kč zahrnuje výměnu umělého trávníku, instalaci ochlazovacích vysokotlakých pistolí a nahrazení původního osvětlení moderními LED světly s nižší spotřebou a vyšší svítivostí.

Nový trávník i lepší světla

Rekonstrukce zahrnuje několik klíčových hledisek, které přispějí k vylepšení kvality hřiště. Jedním z hlavních prvků je výměna stávající umělé trávy za nový umělý trávník s šedým granulátem, který zamezí přehřívání povrchu. Pro ochlazování bude na hřišti instalováno několik vysokotlakých ochlazovacích pistolí a také retenční nádrž na vodu, která zajistí zkrápění plochy.

Do základny zdravotnických záchranářů v Rožnově pod Radhoštěm míří nové vozidlo RV.
Do základny zdravotnických záchranářů v Rožnově pod Radhoštěm míří nové vozidlo

Dalším vylepšením bude nahrazení původního osvětlení moderními LED světly s nižší spotřebou a vyšší svítivostí, čímž se zvýší bezpečnost a kvalita osvětlení fotbalového hřiště. Celková cena této investice činí 23 milionů korun, 70 procent z částky uhradí dotace Národní sportovní agentury (NSA).

Rožnov pod Radhoštěm se bude na této investici spolupodílet finanční částkou přes šest milionů korun.

„Sport je nedílnou součástí našich životů a našeho města. Chceme zajistit obyvatelům vynikající podmínky pro jejich oblíbenou aktivitu. Snažíme se v maximální míře využívat dotace, abychom mohli realizovat co nejvíce projektů ve prospěch města. Velmi si cením toho, že i místní spolky sdílejí stejný přístup. Těším se na rekonstrukci fotbalového hřiště a pevně věřím, že je to jeden projektů, které zlepší podmínky pro sport,“ uvedl starosta města Jan Kučera.