I. A TŘÍDA

LIDEČKO - V. BYSTŘICE 1:3 (1:1)

Hráči Lidečka si mohou sypat hlavu popelem. V prvním poločase zápasu s vedoucím celkem tabulky měli nejméně deset možností poslat špatně hrající hosty do kolen. Jenže proti byl v mága převtělený hostující brankář Majer, který měl velký den. Domácí dvojice útočníků Aleš Číž, Sukup se na něj přes nedůraznou obranu řítila několikrát sama, ale domácí se prosadili pouze jednou.

Festival neproměněných šancí jako by naznačila již 5. minuta, kdy po nešťastné ruce Páleníka kopl Radek Číž pokutový kop asi tři metry vedle branky. V 16. minutě po průniku Aleše Číže, jehož rychlost činila zadákům Bystřice obrovské problémy, našel Sukup pouze náruč hostujícího brankáře. V 17. minutě ukázali domácí, proč jsou asi nejlepším brejkovým týmem soutěže. Ovesný našel křižným pasem Sukupa, který předložil gólovou laskominu Aleši Čížovi -1:0.

Ve 22. minutě zbytečně kličkoval Kremel, Aleš Číž se Sukupem opět ukázali záda hostující obraně, ale Majer byl neprostupnou zdí. V těžké defenzívě bojující hosté se připomněli ve 23. minutě, ale Čunka zblízka vychytal Martinka. Ve 24. minutě si Aleš Číž pohrál s dvojicí obránců Koňaříkem a Karafiátem, ale trefil bombou pouze boční konstrukci branky.

Ve 25. minutě se tlačil do branky Sukup, ale skluzem minul. Ve 26. minutě unikl nepolapitelný Aleš Číž Vanduchovi, ale Majer byl opět vítězem. Ve 30. minutě pokračoval heroický výkon Majera a den otevřených dveří defenzívy Valašské Bystřice. Sukup zcela sám nechal Majera vyniknout. Ve 32. minutě zcela volný Aleš Číž z jedenácti metrů přestřelil. Ve 34. minutě po rohu Jan Novosad opět pouze nastřelil Majera.

Ve 35. minutě se Bystřice vymanila na chvíli z obrany, ale Páleník po uvolnění od Zdražila nastřelil jen dobře vyběhnutého Martinku. Ve 44. minutě již poněkolikáté kroutil hlavou Aleš Číž nad tím, jakým uměním disponuje hostující strážce svatyně. Ledovou sprchou byla první minuta nastavení prvního poločasu. Místo aby byl stav před obrátkou 5:0, tak se hosté dostali do hry. A stálo to za to. Čunek si ve výskoku došel pro faul, který potrestal Páleník asi z pětadvaceti metrů ukázkovým přímým kopem. Srdíčko fotbalového fanouška plesalo - 1:1.

Velmi ostrá slova hostující trenéra Bušiny v kabiněo změhnila diametrálně obraz hry ve druhém poločase, kdy hosté v plné kráse začali ukazovat, proč jsou prozatím nejžhavějším kandidátem na první místo. Bystřice zvýšila bojovnost, zpevnila obranu a nechala domácí tvořit hru. To vše byla voda na její mlýn.

Ve 47. minutě mohl hlavnímu rozhodčímu děkovat hostující Čunek, že nešel pod sprchy, protože přímo před jeho očima oplácel. V52. minutě centroval Zdražil a Kremel mířil ve skluzu vedle. V 54. minutě po brejku Páleníka zachraňoval těsně před Marákem Martinka. O dvě minuty později vybojoval Marák hlavou míč pro Zdražila, který oběhl vybíhajícího Martinku - 1:2.

Po hodině hry zahrál rukou domácí Králík, čímž zmařil slibně se rozvíjející brankovou příležitost a šel po druhé žluté kartě ven. V 62. minutě se Zdražil řítil sám na Martinku, ale akci zbytečně šperkoval přihrávkou na nabíhajícího Maráka, který byl v ofsajdu. V 65. minutě mělo Lidečko jedinou, zato obrovskou příležitost ve druhém poločase na vyrovnání.

Po rohovém kopu pálil z voleje Radek Číž, jeho první střelu Majer skvěle vyrazil, na dorážku už byl bezmocný, ale domácí obránce nepochopitelně ze dvou metrů překopl prázdnou branku. Čtvrt hodiny před koncem bylo rozhodnuto. Vanduch našel za obranou Zdražila, který si počkal na pohyb Martinky a uklidil míč k tyči - 1:3. V 83. minutě vzal Zdražilovi hattrick Martinka a v 92. minutě i gólovou radost střídajícímu Vlčkovi.

BRANKY: 17. Aleš Číž 1:0, 45.+1. Páleník 1:1, 56. Zdražil 1:2, 75. Zdražil 1:3.
SESTAVY LIDEČKO: Martinka - Kučný (82. Kulíšek), Havelka, Radek Číž, Liška -Jan Novosad, Jaroslav Novosad, Ovesný, Králík - Aleš Číž (85. Žídek), Sukup (61. Samiec).
VALAŠSKÁ BYSTŘICE: Majer -Karafiát, Vašek, Koňařík, Vanduch -Čunek, Páleník, Kremel, Fusek (84. Lukáš Basel) - Zdražil (90. Vlček), Marák (73. Děcký).
ČERVENÁ KARTA: 60. Králík (Lidečko). ROZHODČÍ: Skalický - Štefánik, Maléř.
DIVÁKŮ: 150.

NEDAŠOV - VIDČE 2:0 (1:0)

Vidče podruhé v sezoně kapitulovalo. Zasloužil se o to Nedašov, který v domácím prostředí sestřelil nejlepší obranu v soutěži ze vzduchu. Nutno říci, že domácí defenzíva se skvěle připravila na střelce Kramoliše, který se vůbec neprosadil, navíc byl před koncem prvního poločasu po druhé žluté kartě vyloučen.

Až do 25. minuty se nic moc na hřišti nedělo, byl to úporný boj ve středu pole. V oné minutě si na dlouhý aut naběhl Jiří Fojtík a nechytatelnou hlavičkou načal svou střeleckou hitparádu ze vzduchu. Ve 42. minutě byl vyloučen již zmiňovaný Kramoliš, a jestli do té doby byli hosté směrem dopředu takřka neškodní, ve druhém poločase to až do samotného závěru platilo dvojnásob. V 78. minutě rozhodl zápas svou druhou výstavní hlavičkou Jiří Fojtík -2:0. Až v posledních minutách se zapotil i domácí brankář Šenkeřík, který likvidoval jedovky Pavla Drdy.

MLADCOVÁ - POLIČNÁ 4:0 (1:0)

Domácí začali náporem, ale do šancí se nedostávali. Hosté hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali na brejky. Dočkali se již v 5 minutě. Jasoněk se dostal po samostatné akci do nájezdu, ale minul otevřenou branku. V 15. minutě šel opět Jasoněk sám na domácího brankáře, ale nepřekonal ho. O pět minut později se po výkopu nezaviněně zranil hostující brankář Včelný, kterého nahradil Felčír.

Domácí využili nekoncentrovanosti hostů a v 25. minutě technickou střelou překonali brankáře Felčíra. Ve druhém poločase Poličná nehrála druhé housle. Domácí sice měli optickou převahu, ale hosté opět vyložené šance neproměňovali. O všem rozhodla situace z 61. minuty, kdy se hráči Mladcové z levé strany dostali do brejku, nacentrovali přízemním centrem a změnili stav zápasu na 2:0.

Hosté se hodně zlobili na hlavního rozhodčího za neodpískaný faul na brankáře, po kterém padla druhá branka. Tato situace asi byla rozhodující pro celý zápas. Poličná se již nedostala do hry. Naopak v obranné hře dělala chyby a umožnila domácím vstřelit v 80. minutě třetí branku a v poslední minutě domácí uzavřeli skóre na 4:0. Pro hosty je výsledek až moc krutý.

HRACHOVEC - P. LHOTA 3:1 (3:1)

Již v prvním poločase se rozhodlo o konečném výsledku. Ten je vzhledem k průběhu sice pro hosty krutý, ale domácí dokázali být v koncovce efektivnější. Brankově bohaté první dějství bylo odstartováno již v 9. minutě. Domácí obrana faulovala v pokutovém území a hostující kapitán Mahďák poslal Podkopnou Lhotu do vedení - 0:1.

O sedm minut později se situace opakovala na druhé straně hřiště. Radek Vaigl odvážně pronikl do vápna a byl poslán obráncem k zemi. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil René Janošek - 1:1. Vyrovnání oživilo domácí aktivitu a výsledek se dostavil ve 20. minutě. Střela Michala Cahlíka zpoza šestnáctky skončila na tyči a pohotový Kabeláč stál na správném místě - 2:1.

Domácí byli při chuti a Adamík nastřelil břevno. Hosté hráli otevřenou partii a Hrachovec dvakrát podržel brankář Vaigl. Těsně před odchodem do šaten ale Adamík namazal do uličky Radku Vaiglovi, který chytrou střelou obstřelil hostujícího gólmana - 3:1. Druhý poločas začali hosté aktivně a hodně toužili po kontaktní brance. Jenže jejich hra končila před pokutovým územím. Blíže zvýšit skóre byli domácí.

V 55. minutě se odražený míč po rohovém kopu dostal ke Kundrátovi, ten jej ale nepropasíroval za čáru. Jasnou šanci zazdil v 65. minutě Adamík. Kabeláč mu vrátil míč, ale Adamík z deseti metrů pálil sám před brankářem vysoko nad. O dvě minuty později se sám před domácím brankářem ocitl Mahďák, ale ani nadvakrát Vaigla nepřekonal.

Domácí gólman si poradil s nebezpečným trestným kopem Hrdličky a vyrazil jej na roh. Záhy hostující útočníci hlavičkovali dvakrát před Vaiglem do nebes. V nastaveném čase si hosté vypracovali snad největší šanci zápasu. Před domácí brankou vznikl závar a hosté ostřelovali branku Vaigla snad z jednoho metru.

První dvě střely gólman vyrazil, třetí vykopl z brankové čáry Martin Vaigl. Tečku za průměrným zápasem mohl udělat v 94. minutě domácí Fabián, ale z pěti metrů trefil jen nohy hostujícího brankáře. Souboj domácího brankáře Vladimíra Vaigla s hostujícím útokem vyzněl lépe pro výborného gólmana.

BRANKY: 9. Mahďák pen. 0:1, 15. M. Cahlík pen. 1:1, 20. Kabeláč 2:1, 40. R. Vaigl 3:1.
SESTAVA HRACHOVCE: Vl. Vaigl - M. Konvičný, Brázdil, Kundrát, M. Vaigl - R. Janošek (55. P. Cahlík), Kabeláč, M. Cahlík, Matůš (78. Fabián) - R. Vaigl (68. Jar. Tvarůžek), Adamík.
DIVÁKŮ: 70.

LHOTA U VS. - VLACHOVICE 2:1 (2:1)

Souboj dvou technických týmů nabídl na těžkém terénu pohledný fotbal a zasloužené vítězství domácích. Ti se sice v letošním ročníku pohybují ve zcela jiných patrech tabulky, než na jaké byli zvyklí, ale v tomto zápase dali vzpomenout na světlejší časy. Od první minuty hráči Lhoty hýřili aktivitou a dočkali se ve 22. minutě.

Tomáš Juřica nasadil své pověstné sólo, obešel pět protihráčů a zakončil. Jeho střelu sice brankář hostů vyrazil, ale Juřica si doběhl na dorážku a podruhé mířil přesně - 1:0. O dvě minuty později to již bylo 2:0. Daňa se Zeťákem zakončili povedenou akci pěkným centrem. Na něj si naběhl Zezulka a z dvaceti metrů zamířil přesně k tyči - 2:0.

Dvě minuty před přestávkou se favorit z Vlachovic vrátil do zápasu. Po ostřelování z křídelních prostorů se prosadil kanonýr Míča - 2:1. Pohledný fotbal pokračoval i po změně stran. Domácí si zkušeně hlídali nejtěsnější vedení a soupeře do šance nepustili. Naopak, v 85. minutě unikl obraně opět Juřica, ale jeho střelu napříč brankou nedokázal nikdo ze spoluhráčů sklepnout do sítě.

BRANKY: 20. Juřica 1:0, 22. Zezulka 2:0, 43. Míča 2:1.
SESTAVA LHOTY: Chovanec -Bartoň, Kopecký, Kurtin, Orság -Juřica, Lukáš, Zezulka, Daňa (Kulhaj) - Zeťák, Čala (Zgarba).

BRUMOV B - PŘÍLUKY 1:2

Branky: Bobot - Jaroš, vlastní.