V neděli ho čeká poslední kolo: pokud uspěje, získá roli v muzikálu, který chystá skupina Elán. O tom, že se Martin vůbec do castingu přihlásil, rozhodla náhoda.

„Upoutávky na soutěž o roli v muzikálu jsem si všiml v televizi, a protože mě zaujala, vyhledal jsem si na internetu další podrobnosti. Po poradě s přítelkyní jsem se nakonec přihlásil s tím, že to zkusím,“ říká drobný zpěvák.

Mezi Martinovými kamarády a známými způsobila zpráva, že je ve fínále, doslova poprask. „Rozhodli jsme se ho podpořit přímo v Bratislavě. Nejdřív nás bylo dvacet, pak padesát a obyčejný autobus už nestačil, tak jsme objednali dvoupatrový,“ prozradil organizátor Jakub Niebauer.

Místa si fanoušci rychle rozebrali a na některé se ani nedostalo. „Vím, že další pojedou auty. Martina přijede podpořit také soubor tanečnic Lúčnica,“ zjistil minulý týden na Slovensku Niebauer. Ti, kteří si místo v autobuse stačili zamluvit, se už nemohou dočkat.

„Martin v naší kapele několikrát vystoupil jako host, takže tohle jsem si nemohl nechat ujít,“ ujistil zpěvák skupiny Stram Jiří Pirník, který se přihlásil hned mezi prvními.

Těší se i Petr Maňák ze Vsetína. „Byl jsem v Bratislavě při úplně prvním kole, to jsme jeli jen s jeho přítelkyní,“ pochlubil se. O úspěchu svého favorita dnes už nepochybuje.

„Nejprve jsem myslel, že Martin zaplatí za to, že je Čech a nepustí ho dál. Vidím ale, že má velkou podporu i na internetu, takže věřím, že vyhraje,“ dodal Maňák. Ne všichni ale Filáka už vidí jako vítěze.

„Ten jeho soupeř Vilo je na Slovensku už hodně známá tvář. Mám obavu, že lidé budou hlasovat spíš pro něho,“ sdělil ustaraně Lukáš Duřpek, který se do hlavního města Slovenska kvůli soutěži chystá už podruhé.